חדשות

Supreme court judge - Alex Stein

בוגר העברית נבחר לבית המשפט העליון

פברואר 25, 2018

פרופ' אלכס שטיין נבחר לבית המשפט העליון ויתחיל לכהן באוגוסט 2018 עם פרישתו של השופט אורי שהם. שטיין קיבל תואר ראשון ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. התמחה אצל שופט בית המשפט העליון מנחם אלון ואצל רחל סוכר. בשנת 1991 הצטרף לסגל הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא פרסם למעלה משישים מאמרים ובהם שני מאמרים ב-Harvard Law Review. בנוסף חיבר ארבעה ספרים. שרת המשפטים כתבה בפייסבוק שלה "פרופסור אלכס שטיין, יליד ברית המועצות, מומחה מוערך ובעל שם בינלאומי בתחומים משפטיים מגוונים. מינויו הוא החזרת מוחות במלוא מובן המילה".

Edwin Seroussi

פרס ישראל בתחום חקר התרבות, האמנות והמוסיקולוגיה – לבוגר העברית

פברואר 18, 2018

חתן פרס ישראל בתחום חקר התרבות, האמנות והמוסיקולוגיה הוא פרופ' אדווין סרוסי.

בנימוקי ועדת הפרס צוין: "פרס ישראל בתחום חקר התרבות והאמנות, מוסיקולוגיה לשנת תשע"ח מוענק לפרופ' אדווין סרוסי על תרומתו והישגיו במחקר המוזיקה היהודית באזור אל אנדלוס (ספרד וצפון אפריקה) והאימפריה העותמאנית.

סרוסי עלה לישראל בשנת 1971 וקיבל תואר ראשון ושני במוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. מאז שנת 2009 הוא מכהן כראש בית הספר לאמנויות באוניברסיטה. בשיחה עם "הארץ" אמר סרוסי "תמיד ניסיתי להוציא את מחקריי ממגדל השן ולתרגם אותם לתוכניות חינוכיות או לאמנות, כמו מופעים למשל. חשוב לי שהמחקרים לא יישארו רק בתחומי האקדמיה".

David Grossman

פרס ישראל לספרות ושירה עברית לבוגר האוניברסיטה

פברואר 13, 2018
הסופר דויד גרוסמן יקבל את פרס ישראל בתחום ספרות ושירה עברית. כך נימקה ועדת הפרס את בחירתה: "מאז תחילת שנות השמונים של המאה העשרים כבש דויד גרוסמן את מקומו במרכזה של התרבות הישראלית והוא אחד הקולות העמוקים, המרגשים והמשפיעים בספרותינו. ברומנים, בסיפורים, במסות, בכתיבתו התיעודית, ביצירתו הענפה לילדים העמיד שורה של יצירות מופת המצטיינות בכוח דמיון עשיר, בחכמת לב עמוקה, ברגישות אנושית, בעמדה מוסרית נוקבת ובלשון ייחודית ורבת הדהודים. תרגומי ספריו לעשרות שפות הפכו אותו לאחד הסופרים הישראלים הנודעים, המוערכים והאהובים בעולם. על כל אלה, מצאנו את דויד גרוסמן ראוי לפרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח".  דויד גרוסמן נולד ב- 25 בינואר 1954 בירושלים ובשנת 1980 סיים את לימודיו לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בפילוסופיה ותיאטרון. ב-2017 קיבל תואר ד"ר לשם כבוד מהאוניברסיטה.

Judy D. Olian

נשיאה חדשה לאוניברסיטת קוויניפק - בוגרת העברית

פברואר 4, 2018
ג'ודי אוליאן, בוגרת האוניברסיטה העברית, מונתה לנשיאת אוניברסיטת קוויניפק, קונטיקט, ארה"ב. וויליאם וולדון, יו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה קרא לג'ודי אוליאן "בעלת חזון שתוכל לבנות על הקיים להוביל את אוניברסיטת קוויניפק לגבהים חדשים". אנו מברכים את הבוגרת שלנו ומאחלים הצלחה רבה בתפקידה החדש.
Space Week

לגלות את החלל

ינואר 28, 2018

הצטרפו לשיגור רקטות, מעקב אחריהן בטלסקופ שתבנו בעצמכם ותעשו סלפי בחלל! האוניברסיטה העברית לנוער, מרכז נוער שוחר מדע וסוכנות החלל הישראלית מזמינים אתכם לסדנאות והרצאות וגבעת רם. הכניסה חופשית! לפרטים: https://goo.gl/T9MyXT

Asaf Rapaport

מנכ"ל חדש למרכז פיתוח של מיקרוסופט - בוגר העברית

ינואר 28, 2018

גאים בבוגר שלנו – אסף רפפורט, אשר מונה למנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל!
בשנת 2005 (כשהוא רק בן 22) קיבל אסף תואר ראשון בפיזיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית בירושלים, משם המשיך את דרכו ליחידה 8200 בצה"ל.
נמשיך לעקוב אחר הקריירה של אסף ומאחלים לו המון הצלחה בדרכו החדשה. 

100 years for science

100 שנות ידע

ינואר 23, 2018

השנה חוגגת האוניברסיטה העברית בירושלים מאה שנה להנחת אבן הפינה תחת הכותרת "100 שנות ידע". יתקיימו אירועים חגיגיים אשר יסתיימו ביום רביעי, 13 ביוני עם טקס סיום באווירת פסטיבל שיחבר בין בוגרים, חברי סגל ומשתתפי חבר הנאמנים. לפרטים והרשמה בקרו באתר החגיגי. בנוסף גם הכנו סרטון לקראת האירוע: לצפיה 

לוגו של פרס רוטשילד

פרס רוטשילד 2018 לבוגר האוניברסיטה העברית

ינואר 15, 2018
מזל טוב לאחד מבוגרינו – פרופ' נעם ניסן על זכייתו המרשימה בפרס רוטשילד 2018 במתמטיקה, מדעי המחשב ובהנדסה!

פרופ' ניסן מתמחה בהשקה בין מדעי המחשב, תורת המשחקים וכלכלה (תורת משחקים אלגוריתמית), כלכלה וחישוביות ושווקים ומכרזים אלקטרוניים. הוא גם אחד היוזמים של תכנית הלימודים לתואר בוגר באינטרנט ובחברה שנפתחה השנה.
10 סטודנטים אתיופים

מלגות במסגרת תכנית פוירשטיין

דצמבר 24, 2017
מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות, אלדד פרשר, אירח בלשכתו עשרה סטודנטים בני העדה האתיופית הלומדים באוניברסיטה העברית במסגרת תכנית פוירשטיין. פרשר העניק לכל אחד מאותם סטודנטים, בשם הבנק, מלגה בשווי עשרת אלפים שקלים. בטקס התארחו גם פרופ' אודי שביט – דיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית, דר' ענת קגן – מנהלת תכנית פוירשטיין, וריטה רובינשטיין סמנכ"ל משאבי אנוש ומינהל בבנק.