עמוד הבית האוניברסיטה העברית בירושלים
ארגון בוגרי האוניברסיטה
אודותינו

גליון מס' 1


קידום המחקר הרפואי
(22/10/2015)

 

תחרות סירות הדרקון בכנרת 2015 בסימן גיוס כספים למחקרים רפואיים

 

בחודש מאי 2015 הפסטיבל הבינלאומי יצא לדרך זו השנה השלישית בחוף ירדן-כנרת בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית בירושלים ואגודת ידידי האוניברסיטה בקנדה.

 

נכתב ע"י yaelv בתאריך ג', 26/05/2015 - 12:09

למעלה מ-700 חותרים, מוותיקי הענף ועד חותרים חדשים, הגיעו לפסטיבל "סירות הדרקון" ונכנסו לסירות של 12 מטר באורכן המכילות צוותים של 20 חותרים, מתופף שיושב בחרטום והגאי העומד בירכתיים.

 

במסגרת הפסטיבל, באירוע גאלה מיוחד בחמת גדר, נערכה מכירה מיוחדת של משוטים מצוירים.

כ-10 אומנים קיבלו לידיהם משוטים, והכינו מהם יצירות אומנות. בנוסף למשוטים נוספים עליהם ציירו ילדים המאושפזים במרכז הרפואי הדסה.

בין האומנים שציירו על המשוטים, ושיצירותיהם הוצעו למכירה באירוע: דויד גרשטיין, שמי קלמן, יגאל ורדי, יעל שגב, מאיר סלומון ורוסלן סרגייב.

 

ד"ר שלומית שולוב-ברקן, מנהלת מעגל הידידים וארגון הבוגרים של האוניברסיטה, מספרת "זהו אירוע מיוחד שקיימנו בפעם הראשונה. כל ההכנסות מהאירוע מוקדשות לטובת מחקרים רפואיים המתקיימים במכון למחקר רפואי ישראל-קנדה שבאוניברסיטה העברית. אנו מודים לכל החותרים והתומכים שהשתתפו בפסטיבל ועזרו לנו לגייס תרומות למען קידום המחקר הרפואי. במיוחד תודה ענקית לקבוצות האוניברסיטה שהראו רוח ספורטיבית אוניברסיטאית וברכות לזוכה הגדולה של התחרות, קבוצת חיילי שלדג בתמיכת ידידי האוניברסיטה".

בין הקבוצות המשתתפות במשט היו קבוצות של סטודנטים, עובדים ואנשי סגל של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, קבוצה של החוג ללימודי מזרח אסיה, קבוצה של בית הספר לתלמידי חו"ל וקבוצה של עמותת קוסל המנהלת את מרכזי הספורט של האוניברסיטה העברית.

 

"סירות דרגון ישראל" (Dragon Boat Israel ) שמה למטרה לאחד ישראלים, קנדים ותושבי ארצות נוספות בדרך חדשנית וחיובית המבוססת על העיקרון של פסטיבל פתוח ונגיש לכולם. הארגון מבקש לשמש כפלטפורמה לגיוס כספים עבור ארגונים פילנתרופים ועמותות ישראליות. DBI פועלת לקדם את ענף הספורט של חתירת סירות הדרקון בארץ דרך פסטיבלים ותחרויות שונות ורוצה לעזור ולקדם את התיירות בצפון הארץ.

לפרטים נוספים: www.dragonboatisrael.comלוגו האוניברסיטה העברית ICS בניית אתרים