סינון אירועים

חדשות הבוגרים

62440251a73d8d846a27d4044a4ffcf6

ספרו לנו מה דעתכם!

5b9af08e396ed05d3b3f25125e2cdde4

סיעור מוחות - סיור וירטואלי במרכז למדעי המוח

תאריך: 
ג', 28/07/2020 - 11:00 עד 12:00

ELSC brainstorm

 

מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית בירושלים (ELSC) נוסד בשנת 2009 בסיועה של קרן אדמונד י. ספרא כמרכז אינטרדיסציפלינרי לחקר המוח. במרכז  פועלים יחדיו חוקרים מתחומים שונים, ביניהם תיאורטיקנים, אנשי מדעי המחשב, פסיכולוגים קוגניטיביים וחוקרי מדעי החיים והרפואה, במטרה לפענח את פעילות המוח ואת תוצריו המורכבים, תוך שימוש בציוד מדעי מתקדם ובאמצעות גישות מחקר חדשניות.

במפגש יתוארו פעילותו של המרכז והעקרונות העומדים מאחורי הקמתו. בנוסף, יוצג סיור וירטואלי במשכנו של המרכז, בניין סוזן וצ'רלס גודמן למדעי המוח אשר בקמפוס ספרא, שבנייתו הושלמה לאחרונה.

כמו כן, יוצגו בקצרה שני מחקרים של חוקרי המרכז:
פרופ' ליאון דעואל - על מוח והתנהגות - על מחקרי המעבדה בתחום מדעי המוח והקוגניציה בבני אדם, וכיצד דימות מוחי יכול לשפוך אור על הדרך שבה בני אדם מבינים את העולם. 
פרופ' עדי מזרחי - המוח המתחדש - במפגש זה יוצג פרויקט אחד אשר מתמקד בשאלה בסיסית במוח הקשורה בהתחדשות תאי עצב - מנגנון די נדיר של פלסטיות מוחית. 
כבר יותר מחצי יובל שחוקרים מודעים ליכולת של מספר קטן מאוד של תאי עצב להתחדש במוח הבוגר. אך נם אינם יודעים מדוע הם מתחדשים, ומהי ההשפעה שלהם על המוח. במפגש יספר פרופ' מזרחי על האופן בו מודדים ומאפיינים את התרומה של תאים ייחודיים אלו בשיטות מיקרוסקופיות מיוחדות.

לידיעה: יום לפני מועד המפגש יישלח מייל לכתובת הדוא"ל אותה תזינו בטופס עם קישור לפגישה ב-ZOOM.

להרשמה >>> https://bit.ly/3fpEzUv

* - יש לציין "בוגרים" בשדה של היחידה.