סינון אירועים

חדשות הבוגרים

ספרו לנו מה דעתכם!

5b9af08e396ed05d3b3f25125e2cdde4

62440251a73d8d846a27d4044a4ffcf6

למה ואיך אנחנו נהנים ממוזיקה?

How Does Music Makes Us Feel
תאריך: 
ב', 15/03/202119:00

הצטרפו לשני פרופסורים של האוניברסיטה העברית רוני יגר-גרנות וישראל (אלי) נלקן כדי לחקור את הקשר בין המוזיקה למוח. יחד הם יבדקו את החפיפה בין חקר המוח למוזיקולוגיה, ידגישו את המרחק שנותר ביניהם ויפתחו גישות למילוי פערים אלה.

פרופ׳ רוני יגר-גרנות. פרופסור חבר בחוג למוסיקולוגיה באוניברסיטת העברית בירושלים. היא כתבה את התזה שלה לתואר השני בהדרכתו של פרופ' הלל פרת, אז ראש המעבדה לפוטנציאלים מעוררים בטכניון בחיפה ופרופ' דליה כהן ז"ל (כלת פרס ישראל - האוניברסיטה העברית) בנושא תגובות מוחיות למרווחים מוזיקליים.

פרופ' ישראל נלקן, נוירופיזיולוגיה של מערכת השמיעה. מדען חלוצי, מקורי ומוביל בקהיליית חקר המוח בעולם בתחום המחקר של מערכות השמע במוח. במחקריו זיהה ופענח מרכיבים של הייצוג והעיבוד של אותות שמע בקליפת המוח המצטרפים לכדי יצירת "אוביקטים של שמע" שאנו מפענחים, חשים ומבינים כמרכיביה של שפת דיבור או מוסיקה. פרופ' נלקן הוא גם מוסיקאי מחונן, מכליל בעבודתו ברמה מקצועית גבוהה ביותר ובשילוב מעורר הערכה של מקצועיות, העמקה, תעוזה וצניעות שטחי מחקר משלימים במדעים הניסויים והחישוביים שלתוצאותיהם השלכות לא רק על הבנת המוח כי אם גם על המנגנונים שבהם המוח משרת מרכיבים מרכזיים בתרבות האדם.​

להרשמה >>>
הוובינר יתקיים בשפה האנגלית
.