ספרו לנו מה דעתכם!

5b9af08e396ed05d3b3f25125e2cdde4

והאירועים שלנו...

חדשות הבוגרים

 

 

חדשות

MA Scholarships

תכנית מלגות לתלמידי מוסמך מצטיינים

יולי 8, 2020

הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה מציעה מלגות ייחודיות לתלמידי מוסמך מצטיינים במסלול המחקרי שמתחילים ללמוד בתשפ"א וכן לתלמידים שהחלו ללמוד בסמסטר אביב תש"פ. 
תלמידי בוגר מצטיינים (ממוצע 90 ומעלה) שיבחרו ללמוד לתואר שני באחד מהמסלולים המחקריים בפקולטה לחקלאות, יקבלו מלגה חודשית בסך 6000 ₪ למשך שנתיים ופטור מלא מתשלום שכ"ל למשך שנתיים (200%).

תלמידים שהחלו את לימודי המוסמך בסמסטר אביב תש"פ יקבלו מלגה ל-3 סמסטרים בלבד. 

להגשת מועמדות ופרטים נוספים >>> https://bit.ly/2BNOXa8
הגשת מועמדות עד 01/08/20

Xantomato - the new israeli tomato

"קסנטומטו" – העגבנייה הישראלית החדשה

יולי 7, 2020

חוקרי האוניברסיטה העברית מהפקולטה לחקלאות, מזון והסביבה, בהובלת בוגר העברית פרופ' יוסי הירשברג, מומחה לגנטיקה, ביולוגיה מולקולרית והנדסה גנטית בצמחים מהמכון למדעי החיים, הצליחו ליצור עגבנייה חדשה ומיוחדת אותה כינו "קסנטומטו". העגבנייה מכילה ריכוז גבוה של נוגד חמצון המעכב עיוורון תלוי גיל. בזכות ההצלחה בפיתוח העגבנייה המועשרת ובשל העובדה שהייצור שלה יחסית פשוט וצורתה ואף טעמה יחסית נשמרים, החוקרים מקווים שהפצה המונית של הקסנטומטו תתרום לבריאות האדם ותפחית את התחלואה של מחלות ניווניות.

Canaanite God Sceptre

מטה אלוהי נחשף במקדש כנעני

יוני 23, 2020

 

בחפירה שבוצעה על ידי פרופ' יוסי גרפינקל (בוגר שלושה תארים בארכיאולוגיה וגיאוגרפיה, ודוקטורט בארכיאולוגיה מהעברית) וצוותו מהמכון לארכאולוגיה באוניברסיטה העברית במקדש כנעני בתל לכיש נמצא חפץ בעל חשיבות דתית עצומה, שהיה מוחזק בידו של פסל האל שניצב בקודש הקודשים במקדש. המחקר הארכאולוגי הוביל לפרסום מדעי בכתב העת 'Antiquity'.

Gender And Diversity Program at HUJI

תוכנית לימודים מוסמך במגדר ומגוון - מרכז לייפר

יוני 21, 2020

החל מתשפ"א תפתח במסגרת מרכז לייפר ללימודי נשים ומגדר תכנית מוסמך חדשה בלימודי מגדר ומגוון. תכנית הלימודים במגדר ומגוון היא תכנית מוסמך ייחודית, הנשענת על שיתופי פעולה באוניברסיטה ובקהילה. משתתפות ומשתתפי התוכנית ירכשו כלים להבנת וניתוח המציאות החברתית מנקודת מבט מגדרית,  המשלבת תובנות בנושאים של רב תרבותיות ומגוון, זהויות קבוצתיות ויחסים בין רוב למיעוט. התכנית תקלוט בוגרים מחוגים שונים ללא השלמות.

Eating Disorders Courses

"שפת האכילה" – שפה משנה חוויית חיים

יוני 21, 2020

 

השפה בה אנו משתמשים בדיאלוג שלנו עם עצמנו ועם האחר היא בעלת השפעה עצומה על מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, עם הילדים שלנו, המטופלים שלנו, בני הזוג שלנו ושלהם עם עצמם. כל שכן כאשר זה נוגע להתמודדות עם התנהגויות אכילה, תפיסת הגוף והדימוי העצמי. מטרת התוכנית להקנות ידע תיאורטי חדש וכלים טיפוליים להתמודדות עם שפת הדיאטה, התנהגויות האכילה ובעיות בתפיסת הגוף, לפי רוח המודל הסלוטוגני לבריאות, קשיבות וקבלה. הקבוצות מכילות כמות מוגבלת של לומדים ללמידה יעילה וחווייתית.

Lessons to be learned post corona

חוקרי העברית - אלה הלקחים שצריך להפיק ממשבר הקורונה

יוני 21, 2020

ממאמר מדעי חדש של חוקרים מהאוניברסיטה העברית עולה כי המודלים שבעזרתם העריכו את התפשטות המגפה לא היו מדויקים והולידו תוצאות מוגזמות, ברוב המקומות בעולם כלל לא היה צורך בסגר כללי. המודלים שבהם השתמשו אותם יועצים לממשלות בתחילת המגפה היו עם טווח שגיאה עצום, בלי להביא בחשבון גורמים רבים שמשפיעים על קצב התפשטות המחלה והשפעותיה על הנדבקים, הם לא הסתמכו על נתונים אלא על השערות גורפות. כך עולה ממאמר מדעי שנעשה על ידי פרופ' דודי גרשון, פרופ' אלכס ליפטון ופרופ' חגי לוין, חוקרים מהאוניברסיטה העברית. פרופ' דודי גרשון ופרופ' אלכסנדר ליפטון מהפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, שניהם אנשי פיננסים ופינטק, ופרופ' חגי לוין מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית והדסה, בעל ניסיון רב בהיערכות למגיפות. לכתבה המלאה >>>

The president Reuven (Ruvi) Rivlin visits ELCS

נשיא המדינה במעבדות מחקר של המרכז לחקר מדעי המוח

יוני 21, 2020


בעקבות ריבוי המחקרים וריכוז המאמצים למאבק בקורונה באוניברסיטה העברית, ביקר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הבוקר, יום חמישי, כ"ו בסיוון, 18 ביוני, במעבדות המחקר של המרכז לחקר מדעי המוח ע"ש אדמונד ולילי ספרא. הסיור התקיים בליווי נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן וסגן הנשיא לקשרי חוץ, יוסי גל.

לאחרונה, פרצו חוקרי האוניברסיטה העברית דרך במאבק בנגיף הקורונה. אלו פיתחו שיטה חדשה ויעילה יותר לאבחון בדיקות קורונה, הנשענת על חומרים שרובם זמינים בישראל וזולים משמעותית, ומתבצעת במהירות גבוהה יותר. ההישג אפשר למעבדת הבדיקות של בית חולים הדסה והאוניברסיטה העברית לבצע למעלה מ- 100,000 בדיקות עד כה.

Corona Research at HUJI

התגייסותה של האוניברסיטה העברית בקרב נגד נגיף הקורונה

יוני 18, 2020

 

התגייסותה של האוניברסיטה העברית בקרב נגד נגיף הקורונה

האוניברסיטה העברית בירושלים מגייסת את המדענים והחוקרים המובילים ומיישמת את הידע המדעי והרפואי הרחב שלה במאבק בנגיף הקורונה. רבים מהמדענים הישראלים הבכירים בתחומי הווירולוגיה, מיקרוביולוגיה, אימונולוגיה, ביולוגיה תאית, אפידמיולוגיה, ננו-טכנולוגיה, מדעי המחשב, כימיה ופיזיקה הנם מקרב חברי הסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית והם איחדו כוחות כדי לנצח בקרב זה.

המדענים והחוקרים שלנו עובדים באינטנסיביות על ההיבטים השונים של המגיפה הנגיפית, בהרחבת המאמצים לגילוי נשאי הנגיף, פיתוח כלים חדשים לזיהוי הנגיף, פרוטוקולים חדשים לטיפול בחולים, מניעת זיהום ופיתוח חיסונים חדשים. הם חוקרים את ההשפעה של בידוד חברתי, של המשבר הכלכלי, של המשבר על אוכלוסיות מסוימות, משתמשים בפלטפורמות מחקר קיימות לשיפור מסננים, משטחים מונעי זיהום ועוד. 

Student Support Fund

קרן סיוע לסטודנטים של העברית

יוני 18, 2020

 

הנהלת האוניברסיטה העברית הקימה קרן סיוע כלכלית לסטודנטים אשר מתקשים בעקבות מגפת הקורונה. יו"ר הועד המנהל של האוניברסיטה העברית ומייסד קרן ויולה, הראל בית-און, הצטרף ותרם גם הוא לקרן הסיוע לסטודנטים
 
מגפת הקורונה וההגבלות בעקבותיה, גרמו לקשיים כלכליים לאוכלוסיות רבות במדינה, ובכללן הסטודנטים. לאור חשש משמעותי שסטודנטים רבים ייאלצו להשהות או להפסיק את לימודיהם בעקבות הקשיים הללו, האוניברסיטה העברית הקימה קרן סיוע לסטודנטים, שמטרתה לאפשר לסטודנטים ללא עורף כלכלי לסיים את שנת הלימודים. 

The Wall Of Geghis Khan

מחקר ארכיאולוגי חדש של העברית

יוני 9, 2020


חוקרים מהאוניברסיטה העברית מיפו לראשונה את "החומה של ג'ינגס חאן" בצפון מונגוליה, וגילו כי בניגוד להנחה הרווחת, היא לא נבנתה למטרות צבאיות, אלא לעצירת מהגרים.  החומה הגדולה של סין היא אתר מוכר ורב עוצמה מבחינה בינלאומית, אך למעשה, למרות הדעה הרווחת, מדובר במספר רב של חומות שנבנו בתקופות שונות לאורך כ-2,000 שנים, ולא רק בחומה אחת ויחידה. אחד המקטעים הפחות מוכרים של החומה נבנה במהלך ימי הביניים, בין המאות ה-11 וה-13, והוא משתרע על פני יותר מ-3,500 קילומטרים. עם זאת, חלק זה אינו מתועד במקורות ההיסטוריים. מה גם שחלקים גדולים ממנו מגיעים אל מעמקי הערבה המונגולית. אחד המקטעים, שאורכו כ-750 ק"מ, וממוקם באזור נידח בגבול בין מונגוליה, רוסיה וסין, מוכר בשמו העממי בתור "החומה של ג'ינגס חאן". לכתבה המלאה >>>