חדשות

Updated post - Corona

עדכונים שוטפים ושימושיים (מתעדכן)

מרץ 22, 2020

 

בוגרות ובוגרים יקרים, לאור המצב החלטנו להנגיש עבורכם מידע ממקורות שונים שיתכן ויהיה לכם שימושי בהתמודדות עם אתגרי השעה. מוזמנים לפנות אלינו עם הצעות נוספות - נעשה כמיטב יכולתנו בכדי לשתף ביוזמות, להוסיף את המידע ולסייע בהנגשתו. את ההצעות מוזמנים לשלוח במייל: alumnifriends@savion.huji.ac.il או שלחו הודעה בפייסבוק. המון בריאות לכולם, נעבור את זה ביחד גם כשרחוקים. ביחד. הכי טוב.

תודה, לגיל עמית עוזר בכיר למנכ"ל האוניברסיטה העברית, אגף השיווק של האוניברסיטה העברית, האגף למנהל הסטודנטים של האוניברסיטה העברית,  אגף משאבי אנוש של האוניברסיטה, לאגף לקשרי חוץ ופיתוח משאבים באוניברסיטה, ולפורום עצמאים ויזמים של ירושלים על עזרה בריכוז מידע והכנת תכנים.

Glocal International Studies - Alumni video

סרטון מחמם את הלב של תכנית גלוקאל

אפריל 7, 2020

גלוקאל - היא תכנית לימודים לתואר שני בפיתוח בינלאומי בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית, הפועלת ל"תיקון עולם" באמצעות חיזוק קהילות מוחלשות וקידום רווחה במדינות מתפתחות ומשתתפים בה גם סטודנטים/ות ממדינות אלה. הסרטון מימי הטרום קורונה והסטודנטים כבר הפכו להיות בוגרים שמנסים לתקן את העולם.

Student Support Fund

קרן סיוע לסטודנטים של העברית

אפריל 6, 2020

 

הנהלת האוניברסיטה העברית הקימה קרן סיוע כלכלית לסטודנטים אשר מתקשים בעקבות מגפת הקורונה. יו"ר הועד המנהל של האוניברסיטה העברית ומייסד קרן ויולה, הראל בית-און, הצטרף ותרם גם הוא לקרן הסיוע לסטודנטים
 
מגפת הקורונה וההגבלות בעקבותיה, גרמו לקשיים כלכליים לאוכלוסיות רבות במדינה, ובכללן הסטודנטים. לאור חשש משמעותי שסטודנטים רבים ייאלצו להשהות או להפסיק את לימודיהם בעקבות הקשיים הללו, האוניברסיטה העברית הקימה קרן סיוע לסטודנטים, שמטרתה לאפשר לסטודנטים ללא עורף כלכלי לסיים את שנת הלימודים. 

Corona Research at HUJI

התגייסותה של האוניברסיטה העברית בקרב נגד נגיף הקורונה

אפריל 6, 2020

 

התגייסותה של האוניברסיטה העברית בקרב נגד נגיף הקורונה

האוניברסיטה העברית בירושלים מגייסת את המדענים והחוקרים המובילים ומיישמת את הידע המדעי והרפואי הרחב שלה במאבק בנגיף הקורונה. רבים מהמדענים הישראלים הבכירים בתחומי הווירולוגיה, מיקרוביולוגיה, אימונולוגיה, ביולוגיה תאית, אפידמיולוגיה, ננו-טכנולוגיה, מדעי המחשב, כימיה ופיזיקה הנם מקרב חברי הסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית והם איחדו כוחות כדי לנצח בקרב זה.

המדענים והחוקרים שלנו עובדים באינטנסיביות על ההיבטים השונים של המגיפה הנגיפית, בהרחבת המאמצים לגילוי נשאי הנגיף, פיתוח כלים חדשים לזיהוי הנגיף, פרוטוקולים חדשים לטיפול בחולים, מניעת זיהום ופיתוח חיסונים חדשים. הם חוקרים את ההשפעה של בידוד חברתי, של המשבר הכלכלי, של המשבר על אוכלוסיות מסוימות, משתמשים בפלטפורמות מחקר קיימות לשיפור מסננים, משטחים מונעי זיהום ועוד. 

Prizes & Grants for HUJI Scientists

פרסים וזכיות במענקים, ידיעות שיש בהן לרומם את מצב הרוח שלנו בתקופת החירום הזו

אפריל 3, 2020

 

פרס ישראל: פרס ישראל הוא הפרס החשוב והיוקרתי ביותר הניתן במדינת ישראל. מדי שנה בשנה מגישות וועדות השופטים לשר החינוך את המלצתן להענקת הפרס בתחומים שונים ומגוונים בהוויית העשייה והיצירה בישראל. הזוכים הם אזרחי-ישראל - יחידים או, במקרים חריגים שותפי הישג, שגילו הצטיינות מיוחדת, מצוינות ופריצת דרך בתחומם או שתרמו תרומה מיוחדת לחברה בישראל. בין חתני הפרס השנה – ארבעה בוגרי האוניברסיטה העברית שזכו להוקרה על העשייה שלהם. לרשימה המלאה >>>

פרס דן דוד: אמנון שעשוע מבית הספר למדעי המחשב הוא חתן פרס דן דוד לשנה זו. הפרס, שמעניקה אוניברסיטת תל-אביב, מוענק על הישגים יוצאי דופן ותרומה ניכרת לאנושות והוא ניתן בממד העבר, ההווה והעתיד. אמנון זכה בפרס בממד העתיד. הפרס הוענק לאמנון על תרומתו הייחודית למחקר ופיתוח טכנולוגיות ראייה ממוחשבת ובינה מלאכותית פורצות דרך, ובהן מערכות המסייעות לנהגים בזמן אמת למנוע תאונות, טכנולוגיות נהיגה אוטונומית, וטכנולוגיות חדשניות המסייעות לשפר את חייהם של עיוורים, לקויי ראיה וכבדי שמיעה. אמנון מצטיין בתרומה מדעית מעולה ובהצלחה לרתום את כוחה של למידת מכונה שיפור איכות החיים של כולנו.

Corona Solutions

קול קורא לפיתוח פתרונות לאתגרי הקורונה

מרץ 24, 2020

 

למידה מרחוק, בדידות, ניתוק הקשרים עם המשפחה והחברים, סגר בבתים עם או בלי המשפחה הגרעינית - התפשטות וירוס הקורונה מביאה איתה אתגרים גדולים שעם רובם לא התמודדנו עד היום, בטח שלא במקביל ובעצימות כ"כ גבוהה.

אנחנו כאן ב-HUJI Innovate בשיתוף עם אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית מזמינים אתכם/ן להציע פתרונות לאתגרים העולים בימי הקורונה. בעולם היזמות, אנחנו רואים אתגרים גם כהזדמנויות לפיתוח רעיונות וכלים חדשים במטרה לשפר את היכולת שלנו להתמודד.

אנחנו מזמינים את קהילת האוניברסיטה להציע פתרונות ישימים לאתגרים השונים העולים מהמצב הנוכחי של התפשטות הוירוס, ריחוק חברתי ושינוי אורח החיים של כולנו. ועדת השיפוט של הקול הקורא תבחר מבין ההצעות ותעניק להם מימון וליווי מקצועי.

לפרטים נוספים והרשמה >> www.huji-innovate.org/kolkorona

HealthIL: Counter Corona

קידום קהילת הבריאות בדגש על CoronaTech (COVID-19)

מרץ 22, 2020

 

HealthIL היא קהילת הבריאות הדיגיטלית של ישראל בהובלתה של בוגרת האוניברסיטה העברית - יעל אופיר. זהו מיזם משותף של המכון הישראלי לחדשנות, משרד הכלכלה והמשרד לשוויון חברתי (ישראל דיגיטלית) וחלק מהתכנית הלאומית “בריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה”. משימתו היא לקדם טרנספורמציה דיגיטלית במערכת הבריאות ולאפשר לה לקלוט טכנולוגיות חדשות לשיפור איכות הרפואה בארץ ובעולם. ל-HealthIL פרויקטים ושיתופי פעולה עם מעל ל-30 ארגוני בריאות, 1,000 אתגרים שאותרו במערכת הבריאות, 600 חברות פעילות בקהילה ומאות חיבורים ופרויקטים מוצלחים כתוצאה מכך.

Israel Prize Winners 2020

זוכי פרס ישראל 2020

מרץ 22, 2020

 

פרס ישראל הוא הפרס החשוב והיוקרתי ביותר הניתן במדינת ישראל. מדי שנה בשנה מגישות וועדות השופטים לשר החינוך את המלצתן להענקת הפרס בתחומים שונים ומגוונים בהוויית העשייה והיצירה בישראל. הזוכים הם אזרחי-ישראל - יחידים או, במקרים חריגים שותפי הישג, שגילו הצטיינות מיוחדת, מצוינות ופריצת דרך בתחומם או שתרמו תרומה מיוחדת לחברה בישראל. בין חתני הפרס השנה – ארבעה בוגרי האוניברסיטה העברית שזכו להוקרה על העשייה שלהם:

Abel Prize 2020

פרס אבל 2020

מרץ 22, 2020

פרופ' הלל פורסטנברג, חוקר במכון איינשטיין למתמטיקה של האוניברסיטה העברית, נבחר לקבל את פרס אבל לשנת 2020, יחד עם פרופ' גרגורי מרגוליס מאוניברסיטת ייל. פרס אבל הוא פרס יוקרתי המוענק מדי שנה, החל משנת 2003, על ידי מלך נורווגיה למתמטיקאים מכל העולם בעלי הישגים בולטים ויוצאי דופן. הבחירה בזוכי האבל מבוססת על המלצתה של ועדה מיוחדת המורכבת מחמישה מתמטיקאים בעלי מוניטין והכרה בינלאומית. פרס אבל הוא הפרס הבינלאומי הנחשב ביותר בתחום המתמטיקה, ושקול לפרס הנובל, שאינו כולל קטגוריית מתמטיקה. מידע נוסף על פרס אבל 

Innovation Authority Calls

קריאה לתכניות מחקר ופיתוח שיסייעו בהתמודדות עם אתגרי נגיף הקורונה

מרץ 19, 2020

 

ממשלת ישראל יוצאת בשלושה קולות קוראים המיועדים לתעשיית החדשנות והייצור לטובת תמיכה בתכניות מחקר ופיתוח שיסייעו במניעה, טיפול והתמודדות עם אתגרי נגיף הקורונה!

שלושת הקולות הקוראים מיועדים לחברות טכנולוגיות ולחברות ייצור, המעוניינות להגיש בקשה לתמיכה בתכניות מחקר ופיתוח שייסיעו להתמודד עם אתגרי נגיף הקורונה.
התכניות יוגשו על גבי טופס ייעודי ומקוצר וייבדקו בהליך מהיר.
ניתן להגיש מיידית ובאופן רציף על מנת לתת מענה מהיר לחברות ולהאיץ פיתוח ויישום פתרונות.