ספרו לנו מה דעתכם!

5b9af08e396ed05d3b3f25125e2cdde4

והאירועים שלנו...

חדשות הבוגרים

מחיר מיוחד לבוגרים

 


 

אורלי מרקמן מונתה לדרגת אלוף

29 נובמבר, 2021
Orly Markman - Major General

Orly Markman - Major General
הוועדה לבחירת שופטים צבאיים בראשות שר הביטחון בני גנץ בחרה בתת אלוף אורלי מרקמן (בוגרת האוניברסיטה העברית) לכהן כנשיאת בית הדין הצבאי לערעורים. בכך תהיה מרקמן האישה השלישית בתולדות צה"ל בדרגת אלוף, והשנייה בפורום מטכ"ל הנוכחי לאחר שיפעת תומר ירושלמי מונתה לדרגת אלוף בספטמבר. עוד בחרה הוועדה באל"ם מאיה גולדשמידט (גם היא בוגרת העברית) לשופטת בית הדין הצבאי לערעורים. תא"ל מרקמן, מכהנת כמשנה לנשיא בית הדין הצבאי לערעורים, ובעבר מילאה שורה של תפקידים ביחידת בתי הדין הצבאיים, ביניהם נשיאת בתי דין צבאיים מחוזיים ובית הדין המיוחד.

תא"ל מרקמן בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני מאוניברסיטת תל-אביב, נשואה לגלעד ואם לארבעה. אל"ם מאיה גולדשמידט, מונתה בשנת 2009 לשופטת בבית הדין הצבאי המחוזי, ומשנת 2019 כנשיאת בית הדין הצבאי המחוזי דרום וזרוע היבשה.

שר הביטחון בני גנץ בירך על המינוי ומסר: "החלטת הוועדה נסמכת על יכולותיה המקצועיות של אורלי לאורך שנים והיא האדם הנכון לתפקיד הרגיש והחשוב הזה כמו גם מאיה שמגיעה עם הניסיון הנדרש. אני גאה בכך שעוד אישה נכנסת לפורום מטכ"ל, ובטוח שהיא לא תהיה האחרונה. נמשיך לקדם נשים בכלל התפקידים, ובכלל המערכים בצה"ל – קודם כל כי זהו צורך ביטחוני ראשון במעלה המשפר את איכותו של צה"ל ומגדיל את היצע כוח האדם האיכותי העומד לרשותו". עוד אמר: "נמשיך לקדם נשים בכלל התפקידים, ובכלל המערכים בצה"ל – קודם כל כי זהו צורך ביטחוני ראשון במעלה המשפר את איכותו של צה"ל ומגדיל את היצע כוח האדם האיכותי העומד לרשותו".

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי הוסיף: ״אני מברך על המינויים הראויים והחשובים של אורלי ומאיה, לתפקידים מרכזיים ורגישים בצה״ל. אורלי תהיה לאלופה השלישית בצה״ל, ובכך לראשונה פורום המטה הכללי יכלול שתי אלופות – הישג משמעותי וחשוב. עלינו להתמיד במגמת העלייה שחלה בחמש השנים האחרונות בהיקף הקצינות הבכירות בצה״ל, ואנו נפעל להגדיל אותו כל העת. צה״ל פועל לשימור מגמות אלה בסדיר, בקבע ובמילואים ולמצות את תרומתן העצומה וכישוריהן הייחודים של נשים בכל יחידות צה״ל״.

מקור >>>
צילום: דוברות צה"ל