סינון אירועים

חדשות הבוגרים

ספרו לנו מה דעתכם!

5b9af08e396ed05d3b3f25125e2cdde4

62440251a73d8d846a27d4044a4ffcf6

פסטיבל ישראל ירושלים, 2022

תאריך: 
ה', 15/09/2022 14:00 עד ה', 22/09/2022 22:00
Israel Festival 2022
מיקום: 
תיאטרון ירושלים

פסטיבל ישראל, המתקיים ברציפות זו השנה ה-61, הוא נקודת ציון קבועה בלוח השנה התרבותי של ישראל ומהווה לאורך שנים את הסמן הימני של המצוינות האמנותית בישראל בכלל ובירושלים בפרט. רוח קבועה של התחדשות וסקרנות מושכת את הארגון כולו לפעולות של דיוק, העמקה ולמידה, והופכת את הפסטיבל לאירוע בעל שם עולמי. התכנית האמנותית בכל שנה כוללת יצירות, קיימות או מקוריות, במגוון עצום של תחומי העשייה האמנותית והבימתית, ומביאה אל הקהל מגמות אמנותיות  ושפות בימתיות חדשות לצד עשייה אמנותית קלאסית ואיכותית. לצד המצוינות האמנותית ודרכה מקדם הפסטיבל ערכים של הבנה, סובלנות ורב תרבותיות, ומהווה במה מקצועית למפגש ודיאלוג. למעלה מ-35,000 אישה ואיש מבקרים בפסטיבל מדי שנה ורבבות רבות נחשפות לאדוות העשייה שלו ברחבי הארץ. השנה פסטיבל ישראל יתקיים בתאריכים 15-22.9 ויביא אל הקהל עבודות אמנות מדוברות ומצוינות מהעולם בהשתתפות גון בן ארי ואורן פישר, רננה רז, רוני קובן, טל פרידמן, נטע אלקיים ועמית חי כהן, קורין קיציס, איתי זבולון ודניאל קורן, קברט שייחאת ממרוקו ועוד.

פרטים וכרטיסים לכל מופעי הפסטיבל תמצאו באתר הפסטיבל >>> 
הפסטיבל יתקיים בתיאטרון ירושלים 
הנחה מיוחדת לבוגרות ובוגרי העברית בהזנת קוד קופון: FEST22
(באותיות גדולות, יש לבחור ב-"הטבת פסטיבל ישראל" ולהקליד את הקוד)

מה בתכנית:

SUN & SEA, 15.09-19.09 - כניסה חופשית!
הסנסציה האופראית והזוכה הגדולה של הביאנלה בוונציה ב-2019 מגיעה סוף סוף לישראל. מבט מגבוה – לירי, מפוכח ואנושי – על משבר האקלים. דמיינו חוף ים. דמיינו פסיפס של מגבות, בגדי ים, קרמים נוגדי שיזוף, ילדים, ארטיקים, חול (המון חול), כלים חד-פעמיים, צעצועים. עכשיו דמיינו את עצמכם נמצאים ארבעה מטרים מעל החוף, מטיילים בין נקודות מבט שונות. מתחתיכם שורה ארוכה של זמרים/נופשים/מתרחצים שרים. ההרמוניות המפתות והסיפורים המלודיים מחליקים בין היומיומי, המרושע והסוריאליסטי. העולם הזה שאתם מביטים בו מלמעלה הוא העולם של SUN & SEA – יצירתן המרתקת של שלוש האמניות הליטאיות, נוגעת לעומק במשבר האקלים המאיים על כולנו. באלגנטיות, בערמומיות ומתוך רצון עז לחולל שינוי מציעה האופרה הזאת דרך חדשה להתחבר אל המשבר הגדול, ומצליחה להיות מהנה, ספקטקולרית ואפקטיבית בעת ובעונה אחת. הכניסה החופשית למופע SUN & SEA מתאפשרת תודות לתרומתם הנדיבה של Wendy Fisher & the Kirsh Foundation. בתודה לקרן לירושלים על תמיכתה המתמשכת בפסטיבל ישראל.
לפרטים >>>

מסמך ללא שם, 15.09 | 19:00, 16.09 | 12:00
ארי יושב לבד על הבמה מול המחשב האישי שלו, ומקליד בזמן אמת במסמך Google Doc. את כל מה שהוא מקליד אנחנו קוראים. הוא כותב את עצמו, אות אחר אות. צולל לתיקיות נשכחות, מותח קישורים לעולם סביב, פותח את הטאבים של החיים שלו, משתף בתחושות וברגשות, ואומר המון אבל בקול אחר ובאופן אחר. בסוף הכול נמחק. נשמר בענן שבין ארי לבינינו, ומגובה בזיכרון המשותף. עד שייעלם גם משם.
לפרטים ורכישה >>>

פתרונות נוחים לחיים מאושרים, 15.09 | 20:30, 16.09 | 13:30
אורח חיים בריא. תזונה נבונה. פעילות גופנית ענפה. עיצוב מוקפד. ייחוד אישי... בשנים האחרונות עושה רושם שכולם מחפשים "חיים טובים יותר". רודפים אחרי האושר. מחפשים פתרונות נוחים. האמן הוויזואלי תיאו מרסיה והכוריאוגרף והרקדן סטיבן מישל מבקשים לערער על הטרנד האופנתי. בעבודת הסולו הזאת נבנה על הבמה אחד ממוצרי הדגל של "איקיאה" – תאגיד הענק המבטיח לנו "יופי לכולם" ו"דמוקרטיזציה של העיצוב". הדמות הבונה, שהיא עצמה חצי רהיט וחצי אדם, מאזינה להנחיות: הנחיות היצרן לבנייה, הנחיות כלליות לחיים טובים יותר, הנחיות המעלות תהיות מהותיות על אשליית החופש. מרסיה ומישל חושפים את הצדדים האפלים והבודדים של חיי הפרט בעידן התאגידים, ונוגעים בגעגוע לטבע, לילדות ולחום אימהי.
לפרטים ורכישה >>>
קולו העדין של צליל החיוג, 15.09 | 21:30, 16.09 | 14:30
ארי טפרברג מזמין את אבא שלו להצטרף אליו לבמה – המקום שהכי נוח לו ושהכי רחוק מאביו – לשעה שבה ניתן לזנוח דפוסים, הרגלים ואת כל הדבר הזה שמרכיב יחסים בין הורים לילדים. הם שניים על הבמה. אבא והבן שלו. בן והאבא שלו. הבן – במאי, יוצר, רקדן ואיש שמאוד אוהב לפתח מנגנוני במה ייחודיים. האבא – סוכן נדל"ן, ירושלמי בכל נימי נפשו, חצוצרן למגירה. הבמה היא מרחב הפעולה הפיזי והרגשי שלהם. שם, בטריטוריה שבה הבן מרגיש בבית והאב אורח, הם יכולים להיפגש. לדבר. לרקוד. לשיר. ללמוד וללמד זה את זה. למשך המופע הם יכולים (אולי) לזנוח תפקידים מסורתיים, דפוסי התנהגות ואת זיכרונות העבר, ולאפשר לבמה לעשות את מה שהיא יודעת לעשות הכי טוב – להיות טריטוריה על זמנית, מרחב פואטי, שדה ניסוי תרפויטי.
לפרטים ורכישה >>>

פינוי, 15.09 | 19:00, 15.09 | 21:00 - כניסה חופשית!
כוריאוגרפיה לבניין - פעולה רבת משתתפים במרחב הציבורי - עומר קריגר
לכל הפרטים >>>

אלף דרכים - חלק ראשון: שיחת הטלפון, 15.09 - 22.09
600HIGHWAYMEN מלהקות התיאטרון המרתקות בעולם, מגיעה לראשונה לישראל, ומעלה את "1,000 דרכים" – עבודת תיאטרון בשלושה חלקים* בשיתוף הקהל. ב-"1,000 דרכים" אין שחקנים "מקצועיים" יש רק אתכם בתפקיד הקהל, הפרפורמרים ומניעי העלילה. חוויה אינטימית מיוחדת המאפשרת מפגש עומק עם עצמכם ועם אנשים נוספים. 

שיחת הטלפון
רכשתם כרטיס לחלק הראשון? יופי. בשעה שנקבעה איתכם מראש אתם תתקשרו למספר טלפון. מעברו האחר של הקו יהיה אדם נוסף שבחר לרכוש כרטיס. אינכם יודעים מה שמו, ולא תדעו גם כעבור שעה, כשהשיחה תסתיים. אתם משוחחים, עוקבים אחר שרשרת של הנחיות אוטומטיות המניעות את עלילת השיחה. לאט לאט יקרה לכם הדבר שיכול להתקיים אם רק מאפשרים לו, אם רק מסכימים, אם רק מתמסרים – תכירו  מישהו מקרוב שלעד יישאר מוכר ולעד יישאר זר.
לפרטים ורכישה >>>

אלף דרכים - חלק שני: המפגש
על הבמה ניצב שולחן. את/ה ואדם נוסף נפגשים משני עבריו. מלבדכם אין איש לא על הבמה ולא באולם כולו. אתם רואים זה את זה. העיניים שלכם נפגשות. ביניכם יש חבילה של כרטיסיות, ועל כל אחת הנחיה או בקשה פשוטה. תנו לכרטיסיות להוביל אתכם. הן מציעות דרכים חדשות להביט זה על זה. הן מזמינות אותנו לשקול מחדש, בזמן אמת, את מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים על האדם הניצב מולנו וגם על עצמנו.
לפרטים ורכישה >>>

אלף דרכים - חלק שלישי: האספה
החלק השלישי והאחרון של הטרילוגיה הוא פרק נוסף בחקר התנהגות האדם ובחקר תפיסות של השתתפות בעבודות תיאטרון. שוב, העבודה כולה מבוצעת על ידי הקהל שהוא גם המשתתפים וגם השחקנים. על ידי סדרה של הנחיות קבוצתיות, יחקרו המשתתפים את האפשרות לחלוק מרחב משותף, להתאחד וליצור אינטימיות בין אנשים שרק לפני רגע היו זרים לחלוטין.
לפרטים ורכישה >>>

VHS ד"ש מהעבר, 21.09 | 21:15, 22.09 | 20:00
שמונה יוצרים מעולמות אמנותיים שונים בתגובה בימתית לקטעים אישיים מקלטות ה-VHS הישנות שלהם. בהשתתפות: טל פרידמן, שירילי דשא, רוני קובן, רננה רז, דורון נשר, קורין קיציס, יוסי צברי ועפרי כנעני. עמוק עמוק במחסן מסתתר הארגז ההוא שדחוסות בו קלטות ה-VHS של שנות השמונים והתשעים. המקום שלהן בבית היה אחר פעם – על המדפים החשובים. קפסולות זמן בצבעים דהויים ובפריימים מרצדים, ובתוכן חבויים קטעי חיים – אירועים משפחתיים, טיולים, זיכרונות אבודים, תסרוקות מוגזמות, אהבות ראשונות... רננה רז וניצן כהן בפורמט בימתי חדש – Manual VHS, ד"ש מהעבר – מדריך למפגש עם העבר שלנו. הפורמט מזמין אמנים/יות, ממרחבי יצירה שונים לחזור אחורה בזמן, לחפש רגעים משמעותיים בקלטות ה-VHS שלהם, ולעבד אותם לקטע בימתי חי ונושם, כאן ועכשיו. מפגש חזותי עם מי שהיינו ועם הזמן עצמו.
לפרטים ורכישה >>>

מקדש העין, 21.09 | 21:00, 22.09 | 21:30
מחווה אמנותית-מוזיקלית-טִקסית ל"מקדש העין" של משה דיין. בהשתתפות: דב אלבוים, ליאור דיין, אורן פישר, גון בן ארי, יעל אבקסיס, ברק כהן, חברי מקהלת זולת. ב-1974, בדרום הארץ, בנתה קהילת אמנים, בראשה שמואל פישר, את "מקדש העין" – בית תפילה מאולתר שסוגד לעין החסרה של משה דיין, ועובד לממד ה״אין״. המקדש הפך לסנסציה בוהמיינית ולתחנת עצירה שהיא חובה לאמנים בדרכם לאילת, עד שדיין עצמו קנה, לכאורה, את היצירה כדי להיפטר ממנה. השירים שליוו את טקסי העין והקנבסים המאוירים שעיטרו את המקדש נעלמו מהעין הציבורית למשך 50 שנה. ב-2021 התגלה בעיזבון של משפחת דיין "מקדש העין" בשלמותו, ואמת חדשה בצבצה מעל לפני השטח: האם ייתכן שדיין קנה את המקדש לא כדי להיפטר ממנו אלא כדי לעבוד בו עבודה רוחנית? ואם כן, האם הדבר נעשה לצורך בריחה מהמציאות, התמודדות עם זיכרונות מלחמת יום הכיפורים והתמודדות עם מחלת הסרטן? האם ייתכן שהשיטה הרוחנית שפיתח פישר הייתה יעילה כל כך עד שאפילו ציניקן כמו דיין הצליח להתעלות בעזרתה?

גון בן ארי (נצר לשושלת דיין) ואורן פישר (נצר לשושלת פישר) מגיעים לפסטיבל ישראל כדי להציג חומרים מ"מקדש העין" שלא נראו מעולם. פישר יציג תערוכה של קנבסים גדולי ממדים בהשראת סבו, ובן ארי יעלה מופע של להקה ומקהלה עתירות זמרים ומוזיקאים בהשראת השירים מהמקדש. המופע-תערוכה-חוויה מבקשים לאפשר לכולנו להישיר מבט אל ה"אין" הממלא את חיינו, ובעיקר לעורר אותנו להרגיש בעצמנו רסיס מאותה התעלות רוחנית שממנה ״התמסטל״ דיין במקדש. תודה מיוחדת למשפחת בן ארי ולמשפחת פישר על הפתיחות וההתמסרות לתהליך.
לפרטים ורכישה >>>

הילולה, 21.09, 22.09 | 21:00
נטע אלקיים ועמית חי כהן יוצרים בלנד בין חפלה, מופע מוסיקלי, קברט, תיאטרון דוקומנטרי, תערוכת אמנות וח׳מארה מודרנית בהשתתפות יוצרים ממרוקו וישראל. על הבמה של תיאטרון ירושלים תיערך הילולה עכשווית המותחת קו אופק בין מרקש-פריז-נתיבות וירושלים. למעלה מעשרים אמנים, ממרוקו ומכאן, חוברים יחד עם הקהל שיושב איתם על הבמה, לחוויה חד פעמית המשלבת בין מדיומים, מקצבים וטעמים בערב שחוגג את החיים וזוכר את המוות.
לפרטים ורכישה >>>

רכבת לילה לאיזמיר, 22.09 | 20:00
בהשתתפות ברי סחרוף, דודו טסה, בלקן ביט בוקס, רד אקסס, קאלבן (טורקיה), ג'נסט (טורקיה), מוראט ארטל (טורקיה), הראל שחל והעות'מאנים ועוד. כבר כל כך הרבה שנים שצלילים מטורקיה מגיעים לכאן. כבר כל כך הרבה שנים שצלילים מכאן מגיעים לשם. המוזיקה לא מכירה בגבולות, בממשלות, בהתראות ביטחוניות, באינטרסים פוליטיים בינלאומיים. היא חיה באולפנים באיזמיר, באיסטנבול ובאנקרה בדיוק כמו שהיא נוצרת בירושלים, בתל אביב ובשדרות. היא חוגגת את עצמה ורוכבת על כרכרות של סאונד משם לפה ומכאן לשם. למשך לילה אחד נחגוג ונרקוד את הזוגיות המוזיקלית הזאת. על הבמה יהיו מיטב האמנים המקומיים לצד אמנים טורקיים צעירים, בועטים ומרתקים. כלים מסורתיים טורקיים לצד לופרים ודיג'ייאים מכאן ומשם – מסיבה מוזיקלית חוצת סגנונות ויבשות. 
לפרטים ורכישה >>>