ספרו לנו מה דעתכם!

5b9af08e396ed05d3b3f25125e2cdde4

והאירועים שלנו...

חדשות הבוגרים

מחיר מיוחד לבוגרים

 


 

דיקנית חדשה בבית הספר להנדסה ומדעי המחשב של האוניברסיטה העברית

10 אוקטובר, 2021
Prof. Sarah Cohen - New Dean of Computer Sciences
Prof. Sarah Cohen - New Dean of Computer Sciences

האוניברסיטה העברית בירושלים הודיעה על מינויה של פרופ׳ שרה כהן, לתפקיד דיקנית בית הספר להנדסה ולמדעי המחשב, כשתחליף את פרופ' נעם ניסן (גם הוא בוגר העברית). פרופ' כהן חוקרת מסדי נתונים ומלמדת במקום כבר 11 שנים ומזוכי פרס המרצה המצטיין של בית הספר.

פרופ׳ כהן עוסקת במציאת דרכים אופטימליות לשמירת מידע, בעיקר בכמויות גדולות, באופן הארגון של המידע על המחשב וכמובן גם בצורה שבה ניתן להוציא מתוכו מידע מעניין על-פי בקשת המשתמש.

״בתחילת הדרך בחרתי במסדי נתונים כי זה תחום עם דיוק מתמטי מאוד יפה״, אמרה כהן, ״צחוק הגורל הוא שבחרתי בתחום בגלל הדיוק ועם השנים התחום הזה זז. כשהתחלתי, ההנחה הייתה שהמידע מדויק ומסודר מבחינה לוגית כטבלה. במהלך הלימודים שלי, עם התפתחות ה-Web, הרבה מידע מעניין עבר למסמכים, עצים (כמו XML או JSON) וגרפים (רשתות חברתיות למשל). כעת המידע מופיע באופן קצת חסר והוא גם פחות אמין. לכן עולות שאלות שעוסקות בסבירות של תשובות תחת מודלים שונים. בעבר, המשתמשים העיקריים במסדי נתונים היו מומחים שהכירו היטב את מבנה הנתונים ושפת השאילתה. כעת, משתמשים רבים אינם מומחי מחשבים ותכנות ולכן היכולת לענות על שאלות לא מדוייקות, שגם לא בהכרח תואמות במדויק את הנתונים הוא קריטי. זה מעלה אתגרים חדשים ומרתקים".

ברכותינו!

צילום: דוברות האוניברסיטה העברית