סינמטק ירושלים

Jerusalem Cinematheque

 

הנחה 145 ₪ על מנוי שנתי ועוד!

סינמטק ירושלים, הינו מוסד תרבות פלורליסטי ומרחיב אופקים מהמובילים בישראל, השואף להעשיר את חיי התרבות בירושלים ובישראל ופועל כבר למעלה מ-30 שנה לטיפוח אמנות הקולנוע ולקידום היצירה הקולנועית הישראלית והבינלאומית. הסינמטק מציג מדי שנה למעלה מ-1,200 סרטים, לצד שפע של תוכניות תרבות וקולנוע איכותיות כגון מפגשי יוצרים, קורסים בנושאי קולנוע, סדרות מופת לשוחרי מוסיקה קלאסית (קונצ'רטו לקולנוע) ואופרה (זכויות שידור בלעדיות של המטרופוליטן אופרה בניו יורק), פעילויות העשרה לבתי ספר, סרטים והרצאות לילדים ולכל המשפחה ועוד.. 
בסינמטק ירושלים שוכן הארכיון הישראלי לסרטים, הגדול במזרח התיכון, ובו שמורים למעלה מ-33 אלף סרטים מישראל ומהעולם.

מדי קיץ מתקיים בסינמטק פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של ירושלים – חגיגת הקולנוע הגדולה והיוקרתית בישראל, בהשתתפות כ-70 אלף מבקרים ומאות בכירים ויוצרים מתעשיית הקולנוע מהארץ ומחו״ל.
בחנוכה, עורך הסינמטק באווירת חג ססגונית את פסטיבל הקולנוע היהודי הבינלאומי, בהשתתפות כ- 20 אלף מבקרים מישראל ומחו״ל.

הסינמטק ממוקם בחלק העליון של בריכת הסולטן, ממנו נשקף נוף מרהיב של חומות העיר העתיקה, אתרים היסטוריים חשובים וקרבה לאטרקציות פופולריות בעיר.
טלפון: 02-5654333 / קופות: 9377*
כתובת: דרך חברון 11, ירושלים
אתר אינטרנט: www.jer-cin.org.il
ימים ושעות פעילות: הסינמטק פתוח 7 ימים בשבוע. קופות הסינמטק פתוחות בכל יום מהשעה 10:00. ההקרנות מתקיימות בשעות שונות של היום, יש להתעדכן מול אתר האינטרנט.
נגישות לבעלי מוגבלויות: חניה מיוחדת בקרבת הסינמטק בהצגת תו נכה.

 

בוגרי העברית זכאים להנחה בגובה 145 ₪ על מנוי שנתי, 10% הנחה על סדרות קורסים של סינמטק ירושלים ו-10% הנחה על שידור ישיר של האופרות מניו יורק. ההנחה היא בהצגת כרטיס בוגר.