ביה"ס למנהל עסקים

G-CMO Unicorn Marketing Course - Hebrew University

קורס בניהול שיווק גלובלי

17 מאי, 2022


יש לך ניסיון בעולם השיווק והפרסום? הקורס הזה הוא כרטיס הכניסה שלך למשרות השיווק הנחשקות של הסטארטאפ ניישן! הקורס נולד מתוך רצון של אנשי השיווק המובילים בתעשייה להכשיר את הדור הבא של סמנכ"ליות וסמנכ"לי השיווק בחברות גלובליות בחזית הכלכלה הישראלית. במהלכו יינתן סט כלים פרקטיים להתנהלות בשוק הגלובלי וכישורים המאפשרים לקחת את היצירתיות והחשיבה מחוץ לקופסה, ליתרון תחרותי-שיווקי. כל משתתף ומשתתפת בקורס תיהנה משלושה מפגשי מנטורינג עם ה-CMOs של חדי הקרן הישראלים ומרשת הנטוורקינג המובילה של פורום G-CMO

Directors Course at Hebrew University

קורס דירקטורים של מרכז העברית הכשרת מנהלים

25 אפריל, 2022


אנחנו גאים להזמין אתכן ואתכם להשתתף בקורס דירקטורים של האוניברסיטה העברית!

קורס הדירקטורים מהווה את תכנית הדגל של מרכז הכשרת המנהלים של האוניברסיטה העברית. הקורס מעניק את הכישורים הנדרשים בכדי לכהן בתפקידי דירקטור בחברות ציבוריות, פרטיות, ממשלתיות ובארגונים גדולים. כיום, כמעט לכל חברה יש דירקטוריון המתווה את מדיניות החברה, קובע את תכניות הפעולה, העקרונות וסדרי העדיפויות. בוגרות ובוגרי הקורס יצטרפו למאגר ומועדון הדירקטורים היוקרתי של בית הספר למנהל עסקים המונה בכירים בכלכלה הישראלית ומהווה פלטפורמה ליצירת קשרים ומינוף הקריירה.

Dina Ben Tal Ganancia - El-Al CEO

דינה בן טל-גננסיה - מנכ"לית אל על

7 אפריל, 2022


דינה בן טל-גננסיה
, סמנכ"לית מסחר וקשרים תעופתיים באל על, מונתה למנכ"לית החדשה של החברה ותהיה האישה הראשונה שתכהן בתפקיד.

בן טל-גננסיה בעלת תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. באפריל 2021 היא מונתה לסמנכ"לית המסחר והקשרים התעופתיים באל על. קודם לכן, בין השנים 2014-2021, שימשה כראש אגף ניהול הכנסה - שהוא לב הפעילות של חטיבת המסחר והקשרים התעופתיים של חברות התעופה, שאחראי למיקסום ההכנסה ממכירת כרטיסים. בן טל גננסיה היתה פעילה גם ברכש מטוסים וייעצה לאל על כיועצת בחברת טאסק.

Nili Shalev - Head of Israel Export Institute

נילי שלו מונתה למנכ"לית מכון היצוא

6 אפריל, 2022


נילי שלו מילאה בשלושת העשורים האחרונים שורה של תפקידים בשירות הציבורי ובתעשייה. היא שימשה, בין השאר, בתפקיד הציר הכלכלי של ישראל בצפון אמריקה, נספחת מסחרית באוסטרליה ובניו זילנד מטעם משרד הכלכלה והתעשייה, וניהלה את קרן הזנק בלשכת המדען הראשי. בתפקידה הנוכחי ברשות החדשנות היא מנהלת את פעילותה הבין-לאומית ואת מנהלת המו"פ שלה מול האיחוד האירופי. במהלך השנה האחרונה היא הובילה את המשא ומתן לקראת הצטרפות ישראל לתוכנית המו"פ האירופית "הורייזן אירופה". שלו בוגרת תואר ראשון ביחסים בין-לאומיים ותואר שני במנהל עסקים, תקשורת ועיתונאות עם התמחות בשיווק, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

50 Most Influential Women According to Globes Magazine for 2022

50 המשפיעות של גלובס

4 אפריל, 2022

פורסמה רשימת 50 הנשים המשפיעות לשנת 2022 לפי המגזין "גלובס". פרויקט "50 המשפיעות בישראל" מציג את הנשים הבכירות בארץ שפועלן השפיע בשנה האחרונה באופן מהותי על הציבור או על השיח הציבורי. הנשים שנכללו ברשימה הובילו רפורמות מהותיות במשק, ניהלו מוסדות בריאות גדולים במהלך הקורונה וקידמו נושאים מהותיים לחברה הישראלית. במקרים מסוימים - בעיקר ברמת המחקר והרפואה - השפעתן מגיעה אף מעבר לכך, ברמה הגלובלית.

One Eight Project by HUJI Alumni

יוזמה חשובה של בוגרי ובוגרות העברית

3 פברואר, 2022


ההיי־טק הישראלי נהנה מפריחה חסרת תקדים: רק בשנה האחרונה סטארט־אפים גייסו יותר מ-25 מיליארד דולר והונפקו יותר מ-20 חברות ישראליות בוול סטריט. מי שנהנה מכך היו בעלי המניות של החברות, ובהם מייסדים ועובדים שמכרו מניות בהיקף של מיליארדי דולרים. עובדה זו עוררה שיח ציבורי בנוגע להשפעה על הכלכלה הישראלית בכלל, ועל הפערים החברתיים־כלכליים הגדלים בפרט.

מתוך השיח הזה צמחה יוזמה חדשה בשם "אחד.שמונה", שנועדה לגרום להיי־טקיסטים לתרום לקהילה באמצעות הקצאת 1.8% מהמניות או האופציות שברשותם, לטובת השקעה בעמותות שונות שייבחרו על ידי חברי המיזם. את המיזם מובילים בוגרים בכירים בקהילת ההיי־טק הישראלית, ובהם יניב ריבלין, עומר זרחיה, סתו ארז, אביטל שטרנגולד, מאיה עזריה ואמילי ברג. משקיעים בכירים בתעשייה נרתמו אף הם לפרויקט והתחייבו לסייע ולתרום לו.

Globes 40 Under 40 - 2022

נבחרת המנהיגות המבטיחה של גלובס 2022

31 ינואר, 2022


פורסמו תוצאות פרויקט המנהיגות הצעירה של גלובס - רשימת 40 צעירים מבטיחים עד 40. הגשת המועמדות לפרויקט המנהיגות הצעירה של גלובס הייתה פתוחה לכולן ולכולם. גלובס חרת על דגלו ערכים של ייצוג הולם לכל הקולות והגוונים בחברה. הרשימה כוללת את הגברים והנשים מכל קצוות החברה הישראלית אשר מובילים שינוי בימים מורכבים אלו, את המנהיגות והמנהיגים ששמו עצמם בחזית ההתמודדות העסקית, החברתית, הסביבתית, החינוכית, המדעית והרפואית, את היזמות והיזמים ששינו כיוון ואת אנשי הניהול, החברה, הרגולציה והכלכלה שחושבים ופועלים מחוץ לקופסה. 

השנה נכללו ברשימה 12 בוגרות ובוגרים של האוניברסיטה העברית מתוך יותר מ-2,000 מועמדים ומועמדות. בואו להכיר:

Redefine Meat - Pulls $135 Mln investment

Redefine Meat גייסה 135 מיליון דולר

25 ינואר, 2022


חברת הסטארט-אפ הישראלית Redefine Meat, יצרנית מוצרי בשר על בסיס צמחי גייסה 135 מיליון דולר בסבב האחרון. הכסף נועד למימון קווי ייצור בישראל ובהולנד וגם להרחבת את השותפויות שלה עם מסעדות ברחבי העולם.

עד כה גייסה החברה כ-180 מיליון דולר וממשיכה את המגמה של החודשים האחרונים של השקעות גדולות (למעלה מ-100 מיליון דולר) בחברות מזון ישראליות. Future Meat, חברת הבשר המתורבת הישראלית שנוסדה בשנת 2018 על ידי פרופ' יעקב נחמיאס מהאוניברסיטה העברית וממוקמת ברחובות, היא חברת ביו-טכנולוגיה שמייצרת מוצרי עוף, כבש ובשר העשויים מתאי בעלי חיים, גייסה 347 מיליון דולר בחודש דצמבר, ההשקעה הגדולה ביותר בחברת בשר מתורבתת עד כה. ביולי האחרון גייסה חברת סטארט-אפ ישראלית בשם Aleph Farms (מייסדת שותפה ו-CSO בחברה היא ד"ר שולמית לבנברג, בוגרת העברית) 105 מיליון דולר.

Sivan Raz - VP, Head of Strategy, Innovation and Communication at Sisram Medical Ltd.

סיון רז - סמנכ"לית אסטרטגיה ותקשורת בחברה באלמה לייזרס

25 ינואר, 2022


דירקטוריון אלמה לייזרס מינה את סיון רז לתפקיד סמנכ"לית אסטרטגיה ותקשורת בחברה הישראלית הראשונה שהונפקה בבורסת הונג קונג. לסיון רז רקע מקצועי וניסיון מגוון שצברה במהלך 20 שנות פעילות אינטנסיבית בתכנון אסטרטגי, בניהול מוצר, בטרנספורמציה דיגיטלית, בשיווק בין-לאומי ובמיתוג של חברות תקשורת והיי-טק מובילות בישראל. סיון בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים, תקשורת ועיתונאות ותואר שני בהצטיינות במנהל עסקים עם התמחות בשיווק, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בארבע וחצי השנים האחרונות כיהנה כראש מנהל אסטרטגיה, דיגיטל ותקשורת בסיסראם מדיקל, קודם לכן שימשה במגוון תפקידים בכירים בחברות בזק בינלאומי, סלקום, קומברס ובחברת מודו.

People of the Year - 2021 - Globes

אנשי השנה של גלובס

29 דצמבר, 2021


פורסמה רשימת אנשי השנה לפי העיתון "גלובס" לשנת 2021. הדירוג נקבע באמצעות סקר שביצע מכון הגל החדש בקרב 600 גברים ונשים וכלל מדגם מייצג של אוכלוסיית ישראל. ברשימה זו נכללו 30 בוגרות ובוגרי האוניברסיטה העברית ואנו גאים בכל אחד ואחת מהם! להלן הרשימה* >>>

Med-Tech Product Management Course

קורס ניהול מוצר ושיווק בביו-טק ומד-טק

28 דצמבר, 2021


קורס יישומי מתקדם בניהול מוצר ושיווק בעולמות הביו-טק והמד-טק מיועד לבוגרי מדעי החיים והטבע בעלי ניסיון של שנתיים לפחות בתעשייה ובעלי תפקידים בעולמות הפארמה, ביו-מד, מכשור רפואי ודיגיטלי, מידע רפואי וכדומה, המעוניינים לבסס את הידע והיכולות שלהם בתחום ניהול המוצר ושיווק. התכנית משלבת הרצאות של מומחים מובילים מהארץ ומהעולם והרצאות של בעלי תפקידי מפתח בחברות המובילות בתעשייה הישראלית. בסוף התכנית יתבצע הליך חשיפה של בוגרי התכנית לחברות הביו-טק והמד-טק הישראליות.

במהלך הקורס יועברו תכנים פרקטיים על ידי מרצים מהתעשייה ומהאקדמיה. המשתתפים יעבדו בקבוצות על מספר תרגילים מעשיים בנושאי הבנת שוק, בניית תחזית ופיתוח תכנית עבודה על תיאורי מקרה בתחומים שונים.

Eitan Zamir - Stratsys CFO

איתן זמיר מונה ל-CFO של סטרטסיס

22 דצמבר, 2021


יצרנית מדפסות התלת-מימד סטרטסיס (Stratasys) הודיעה על מינויו של איתן זמיר לתפקיד סמנכ”ל הכספים של החברה. בשנתיים האחרונות שימש זמיר כסגן נשיא לכספים (VP Finance). לפני כן היה שותף בענקית ראיית החשבון PwC.

סטרטסיס הגדירה תחת המנכ”ל הנוכחי, יואב זייף, אסטרטגיה חדשה להעברת הדגש מטכנולוגיות מוכוונות אבות-טיפוס, לטכנולוגיות מוכוונות ייצור, ולשימוש גובר בפולימרים. במסגרת זו, ביצעה החברה ב-2020 מספר מהלכים משמעותיים, ובכלל זה התייעלות ארגונית שכללה צמצום כוח העבודה ושתי רכישות של חברת Origin האמריקאית ושל חברת RPS הבריטית. שימוש במדפסות כחלק מקווי הייצור יגדיל משמעותית גם את כמות המדפסות בתעשייה וגם את היקף השימוש בחומרי ההדפסה.

Michael Weiner - CEO Of Haifa University

מיכאל ויינר מונה למנכ"ל אוניברסיטת חיפה

17 נובמבר, 2021

 

מיכאל ויינר, בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה העברית. הוא בעל ניסיון עשיר ורב שנים בתחום ניהול הכספים והפיתוח העסקי, כיהן כסמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי של אוניברסיטת חיפה בין השנים 2017-2021 ובתפקידו זה היה אחראי על ניהול הכספים ותקציב האוניברסיטה, רכש ולוגיסטיקה, כל היבטי הביטוח והשכר של חברי וחברות סגלי האוניברסיטה.

בעברו כיהן כסמנכ"ל כספים וכלכלה של חברת נמל חיפה, סמנכ"ל הכספים וה-IT של סולתם מערכות, סמנכ"ל כספים ובקרה של חברת רפאל, כשבתפקיד זה היה בין המובילים של מעבר רפאל מיחידת סמך של משרד הביטחון לחברה ממשלתית. הוא גם כהן כיו"ר הדירקטוריון של בית הספר לתיירות ודירקטור בחברת "כרמל" – החברה הכלכלית של אוניברסיטת חיפה.

Keren Turner - Vintage Fund COO

התפקיד החדש של קרן טרנר

17 אוקטובר, 2021

קרן וינטג' מצרפת לשורותיה את מנכ"לית משרד האוצר והתחבורה לשעבר קרן טרנר. טרנר תצטרף לקרן כשותפה תפעולית בכירה והיא חלק משורה ארוכה של יוצאי משרד האוצר שעברו לתחום ההייטק.

טרנר פרשה באוקטובר 2020 מתפקיד מנכ"לית משרד האוצר לאחר חצי שנה בלבד בתפקיד. טרנר, שהייתה מנכ"לית משרד התחבורה עם השר ישראל כ"ץ ואחר-כך לבקשתו עברה עימו גם לאוצר, פרשה מהאוצר בשל חילוקי דעות קשים ועימותים על רקע טענות לאי-מתן גיבוי לפקידים הבכירים והתעלמות מדעתם המקצועית. 

64 female founders and investors to know

בוגרות העברית ברשימת פיצ'בוק

6 אוקטובר, 2021

חברת פיצ'בוק (PitchBook) המתמחה באספקת נתונים, מחקר וטכנולוגיה המכסים את שוקי ההון הפרטיים, כולל הון סיכון, הון פרטי ועסקאות מיזוגים, פרסמה רשימת 64 נשים יזמיות שמובילות בתחומן. ברשימה זו נכללו מייסדות, יזמיות, משקיעיות ואחרות העוסקות בחדשנות ויזמות ברחבי העולם. ברשימה נכללו שתי יזמיות מישראל, שתיהן בוגרות האוניברסיטה העברית: