הפקולטה לחקלאות

Redefine Meat - Pulls $135 Mln investment

Redefine Meat גייסה 135 מיליון דולר

25 ינואר, 2022


חברת הסטארט-אפ הישראלית Redefine Meat, יצרנית מוצרי בשר על בסיס צמחי גייסה 135 מיליון דולר בסבב האחרון. הכסף נועד למימון קווי ייצור בישראל ובהולנד וגם להרחבת את השותפויות שלה עם מסעדות ברחבי העולם.

עד כה גייסה החברה כ-180 מיליון דולר וממשיכה את המגמה של החודשים האחרונים של השקעות גדולות (למעלה מ-100 מיליון דולר) בחברות מזון ישראליות. Future Meat, חברת הבשר המתורבת הישראלית שנוסדה בשנת 2018 על ידי פרופ' יעקב נחמיאס מהאוניברסיטה העברית וממוקמת ברחובות, היא חברת ביו-טכנולוגיה שמייצרת מוצרי עוף, כבש ובשר העשויים מתאי בעלי חיים, גייסה 347 מיליון דולר בחודש דצמבר, ההשקעה הגדולה ביותר בחברת בשר מתורבתת עד כה. ביולי האחרון גייסה חברת סטארט-אפ ישראלית בשם Aleph Farms (מייסדת שותפה ו-CSO בחברה היא ד"ר שולמית לבנברג, בוגרת העברית) 105 מיליון דולר.

Olive Oil Degustators Course

קורס הסמכת טועמי שמן זית

5 ינואר, 2022


במסגרת הקורס נכיר את עולם שמן הזית. בנוסף ללימודי הטעימה, לבחינה ולהסמכה של ארגון הזית העולמי, נקיים הרצאות על שמן זית על היבטיו השונים מהגידול, בריאות הצרכנים ונושאי התקינה בארץ ובעולם. המרצים והמנחים בקורס הינם מבכירי טועמי שמן זית בישראל, ראשי פאנל טעימה ואנשי מקצוע מובילים, ביניהם פלסידו פסקואל - מומחה ויועץ בין-לאומי מטעם ארגון הזית העולמי. הקורס מתקיים בשיתוף ענף הזית במועצת הצמחים.

מועד פתיחה: 27.2.22
שכ"ל: 2,680 ש"ח
בוגרי העברית זכאים ל-5% הנחה משכר הלימוד!

People of the Year - 2021 - Globes

אנשי השנה של גלובס

29 דצמבר, 2021


פורסמה רשימת אנשי השנה לפי העיתון "גלובס" לשנת 2021. הדירוג נקבע באמצעות סקר שביצע מכון הגל החדש בקרב 600 גברים ונשים וכלל מדגם מייצג של אוכלוסיית ישראל. ברשימה זו נכללו 30 בוגרות ובוגרי האוניברסיטה העברית ואנו גאים בכל אחד ואחת מהם! להלן הרשימה* >>>

BeeIo - Artificial Honey Production is almost up and running

ביו דבש דיווחה על הצלחה בפיתוח חלבון מזון מלכות מתורבת

22 דצמבר, 2021


החברה מפתחת דבש מתורבת באמצעות חיקוי התהליך הביולוגי של ייצור הדבש בקיבת הדבורה - ונערכת להקמת מתקן פיילוט שייצר מאות ק"ג בשבוע. אחת ההשלכות הבולטות של משבר האקלים היא קריסה במספר דבורי הדבש בעולם, ירידה בהיצע הדבש ועלייה במחירו. חברת ביו דבש שמנסה לתת מענה חלקי לבעיה הגיעה היום לאבן דרך חשובה נוספת במאמציה לפתח ולייצר על בסיס מסחרי דבש מתורבת - כלומר דבש שיהיה זהה כמעט לחלוטין לדבש המיוצר על ידי זני דבורת הדבש אך - ייעשה במעבדה, בתהליך קצר משמעותית וללא צורך בדבורי הדבש. להערכת ד"ר אופיר דבש, מנכ"ל החברה ובוגר הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, אופן הייצור הזה עשוי להחזיר את האיזון האקולוגי לאוכלוסיית הדבורים.

Chaotic State of Bacteria may help cure diseases

כאוס כדרך לריפוי

21 נובמבר, 2021


מחקר ישראלי חדש התחקה אחר התנהגות התאים במצבים כאוטיים, במטרה לשפר את איכות הטיפול הרפואי. תוצאותיו התפרסמו לאחרונה במאמר בכתב העת הבין-לאומי "Nature". המחקר נערך בהובלת פרופ' נטלי בלבן ממכון רקח לפיזיקה, עם הסטודנט יואב קפלן וקבוצת מחקר בין-תחומית מגוונת הכוללת סטודנטים בתוכנית תלפיות (שקד רייך ואליק אוסטר), ד"ר לביו-פיזיקה אורית גפן וד"ר לביולוגיה אירה רונין (כולם בוגרי האוניברסיטה העברית).

ממצאי המחקר מספקים גישה חדשה לתיאור הפרעות במצב התאי. בעוד שעד היום, הדעה הרווחת בתחום הייתה שמדובר במנגנון הגנה מסודר שמונע מהחיידקים להתחלק באופן תקין, אך למעשה מדובר בכאוס לא מתוכנן.

Medical Cannabis Course 2021

קנאביס רפואי From Seeds to Needs

29 אוקטובר, 2021

לראשונה תכנית לימודים יישומית מקיפה וייחודית ללימוד קנאביס רפואי בישראל, לקידום החקלאות, החדשנות והיזמות בתחום הקנאביס בארץ בעולם.
נלמד משלב הגנטיקה ועד לשלב פיתוח המוצר ושיווק ללקוח הקצה. כל שרשרת הגידול, הייצור והאספקה של צמח הקנאביס.
לימוד הידע המדעי הנדרש, כולל הצד העסקי, הרגולטורי והכלכלי. התכנית מהווה מבוא לידע מעשי להכשרה לעבודה בשוק הקנאביס העולמי, כולל היבטים של יזמות ופיתוח עסקי.

Eyal Zafrir - VP Business Development at Telrad

בוגר העברית ימונה למנכ"ל מרמנת ולסמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצת טלרד

14 ספטמבר, 2021

איל צפריר, לשעבר סמנכ"ל החטיבה העסקית בבזק בינלאומי וסגן נשיא בחברת אורבוטק פסיפיק, מונה לתפקיד מנכ״ל מרמנת, ולסמנכ״ל פיתוח עסקי בקבוצת טלרד. קבוצת טלרד, הפועלת בתחום תשתיות תקשורת, סייבר ו-IT בניהולו של מוטי אלמליח. צפריר מונה למנכ״ל של החברות מרמנת ו-Hiverr (חברות בנות של הקבוצה) ולסמנכ״ל פיתוח עסקי בקבוצת טלרד.

איל צפריר כיהן בתפקידו האחרון כ-VP Business בחברת אורבוטק פסיפיק וניהל את חטיבת הצגים השטוחים (FPD) באזור. לפני כן, כיהן צפריר כ-CTO ו-CIO של בזק בינלאומי, ובין היתר הוביל במשך 5 שנים את החטיבה העסקית של בזק בינלאומי.

Fieldin - AgOs

ראיון עם יפתח בירגר ושותפו: פיתחנו "מערכת הפעלה חקלאית"

12 ספטמבר, 2021

יפתח בירגר למד תואר ראשון ושני באגרונומיה בפקולטה לחקלאות ברחובות ובועז בכר למד משפטים ומנהל עסקים. ב-2013 הם החליטו להקים סטארט-אפ בתחום החקלאות, אך בניגוד לרוב החברות בתחום שעוסקות בצמח עצמו (מתי בדיוק להשקות, מה מדדי המזיקים ועוד) - פילדאין הוקמה מתוך חשיבה תפעולית.

"בסוף, חקלאי ביום יום שלו הוא סמנכ"ל תפעול. הוא עוקב אחרי מאות כלים ועובדים וצריך לנהל את כל הדבר הזה, אבל הוא די עיוור למה שקורה בשטח", מסביר בירגר. "אני אתן לך דוגמה: רוב הריסוסים נעשים בלילה. עכשיו לך תדע אם המרסס שלך החמיץ פס, אפילו בטעות. אבא שלי היה נוסע בבוקר לראות אם יש סימנים של צמיגים בבוץ".

Tamar Shilon - Shape patissier

קינוח לדיאטה

18 אוגוסט, 2021

תמר שילון, בוגרת מדעי התזונה מהפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש רוברט ה. סמית ברחובות של האוניברסיטה העברית, משיקה בימים אלה את שייפ פטיסייר – מותג חדש לקינוחים ללא נקיפות מצפון וגישת "דיאטה ללא דיאטה". 

"צריכת מתוקים היא צורך פסיכולוגי ברובו, ומניעתו עלולה להוביל לצריכה כפולה. שנים לימדו אותנו שאסור לצרוך מתוק אם רוצים להרזות, אך לא דיברו איתנו על המחיר שאנחנו משלמים כדי להיות רזים. בעזרת מתוקים מדודים מתוגברים בסיבים תזונתיים וחלבון אפשר לעבור את המשבר בדרך שאינה יוצרת התנגדות ומסייעת לירידה במשקל", אומרת תמר.

Dog Worm - Onchocerca lupi

לראשונה בישראל: כלב אותר עם תולעת שיכולה לפגוע גם בבני אדם

29 יולי, 2021

תולעת הפוגעת בעיניים של כלבים, חתולים ובני אדם התגלתה לראשונה בכלב בישראל. התולעת, ששמה המדעי הוא Onchocerca lupi, יכולה לגרום לנזק קשה ובלתי הפיך לראייה, ובמקרים קיצוניים גם לעיוורון. היא נפוצה בעיקר בכלבים וחתולים, אך ישנן עדויות מרחבי העולם שגם בני אדם נדבקו.

הכלב שנדבק חי בירושלים בעת הזיהוי, שאירע בשנת 2018. ההיסטוריה של הכלב כוללת מספר מקומות מחיה, ולכן לא ניתן לדעת היכן נדבק. יש לציין כי מעולם לא עזב את ישראל. בסקירה שפורסמה לאחרונה בכתב העת Yale Journal of Biology and Medicine, תיאר פרופ' גד בנעט מבית הספר לרפואה וטרינרית בפקולטה לחקלאות מזון וסביבה באוניברסיטה העברית את המקרה הישראלי, מאפייניו והסיכונים שמתגלמים ממנו.

Forbes 30 Under 30 2021

בוגרות ובוגרי העברית ברשימת 30 מתחת ל-30, הצעירים המבטיחים של "פורבס" לשנת 2021

27 אפריל, 2021

זו השנה שלישית ברציפות בה מפרסם כתב העת "פורבס" את רשימת הכוכבים הצעירים מתחת לגיל 30 המהווים מקור לגאווה לאומית. 60 הצעירים המוכשרים במחזור 2021 (30 מהעולם הטכנולוגי מדעי ו־30 משאר תחומי החיים) הקימו חברות אשר שגשגו למרות המגיפה, סייעו במלחמה נגד הקורונה, יצרו שירותים חדשים באמצעות AI והביאו כבוד רב לישראל. 

Got BioMilk?

יש BioMilk?

20 אפריל, 2021

חברת הסטארט-אפ BioMilk הוקמה בשנת 2018 על ידי ד"ר נורית ארגוב-ארגמן וד"ר מגי לוי, שתיהן בוגרות האוניברסיטה העברית בירושלים. BioMilk מפתחת חלב מתורבת מתאי חלב. החברה שואפת לייצר חלב המקביל בהרכבו לזה של חלב פרה מסחרי, נטול תוספים סינתטיים או צמחיים, ובעל כמויות הורמונים ואנטיביוטיקה נמוכות יותר מזה של המוצר המסורתי. ביו-מילק נמצאת גם בתהליך ייצור חלב מתורבת זהה לחלב אם, הכולל ייצור של פחמימות מורכבות הנמצאות בחלב האדם התומכות בהתפתחות מערכת החיסון.

Open Call - Cannabis Research Partner

קול קורא לשותף עסקי אסטרטגי בתחום קנאביס

18 מרץ, 2021

בשנים האחרונות הולך ומתגבר הצורך במחקר מדעי מעמיק ורב-תחומי של צמח הקנאביס על מנת לייעל את יצור חומרי הגלם לתעשיית התרופות ולהרחיב את היישומיים לתעשייה זו ולתעשיות נוספות המשתמשות בחומרי הגלם שמייצר הצמח. כיום מתנהל בכמה מעבדות בפקולטה מחקר בנושא גידול הקנאביס והפקולטה מבקשת להרחיב את הפעילות בנושא זה ולהקים מתחם לגידול קנאביס אשר בחלקו ישמש לצרכי המחקר של הפקולטה. לצורך כך הקצתה האוניברסיטה העברית שטח בקמפוס ברחובות לטובת הקמת המתחם אשר יכלול, בין היתר, חממות וחדרי גידול.

האוניברסיטה מבקשת לבחור שותף אסטרטגי לפרויקט, אשר יהיה מוכן להשקיע את העלויות הנדרשות לצורך הקמת הקומפלקס, עלויות שמוערכות כיום בסך של כ-10
מיליון ש"ח ( 3.5 מיליון דולר) ולהקים את המתחם.

Dr. Tal Assif - New veterinary service manager

בוגר העברית - מנהל חדש לשירות הווטרינרי בלוד

22 פברואר, 2021

ד”ר טל אסיף (42), נכנס לתפקידו החדש – כמנהל מחלקת ווטרינריה בעיריית לוד. אסיף, נשוי ואב לשניים, מתגורר בתל אביב יחד עם 2 חתולים בשם לולו ומישקה. הוא סיים את לימודיו בתחום הרפואה הווטרינרית בשנת 2010 בבית הספר לרפואה וטרינרית ע”ש קורט של האוניברסיטה העברית. את הסטאז’ שלו עשה במרכז מומחים לרפואה וטרינרית של חיות מחמד בניו יורק ולאחר מכן המשיך לעבוד שם כרופא וטרינר במחלקת חירום וטיפול נמרץ. לאחר שנתיים בניו יורק חזר ארצה, כאשר הוא ממשיך לעבוד כרופא חירום במרכזי מומחים בארץ.