הפקולטה למשפטים

Israeli Export Authority Chairwoman

איילת נחמיאס ורבין מונתה לתפקיד יו״ר מכון היצוא

5 דצמבר, 2021


מועצת המנהלים של מכון היצוא, אישרה פה אחד את מועמדותה של איילת נחמיאס ורבין ליו״ר הבא של מכון היצוא. נחמיאס ורבין ששימשה כחברת כנסת בעבר וכסגנית נשיא התאחדות התעשיינים, תיכנס לתפקידה בסוף חודש דצמבר. בין יתר פעילותה עמדה בראש שדולת התעשייה ושדולת הידידות ישראל-יוון. בשנת 2016 קיבלה את אות הפרלמנטר המצטיין. כיום משמשת נחמיאס ורבין כסגנית נשיא התאחדות התעשיינים, יו״ר חברת ״תבליט פלסטיק״ ודירקטורית בחברות שונות, לצד תפקידים ציבוריים נוספים כמו יו״ר JReady, מיזם פעילות החירום של הסוכנות היהודית, הקרן לנפגעי טרור ויו״ר הוועד המנהל של בית בן גוריון בתל אביב וחברת חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית.

David Shani - Ministry of Justice

דוד שני מונה לראש הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין

1 דצמבר, 2021


שר המשפטים גדעון סער החליט למנות לתפקיד ראש הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין את עו"ד דוד שני. החלטת השר התקבלה בעקבות המלצת הוועדה לאיתור מועמדים למשרת ראש הרשות לרישום והסדר מקרקעין בראשות ערן דוידי, מנכ״ל משרד המשפטים. עו"ד שני בעל תואר ראשון ותואר שני במשפטים מאת האוניברסיטה העברית בירושלים, בוגר תכנית פיתוח מנהלים במשרד המשפטים, הפקולטה לניהול, אוניברסיטת תל אביב.

עו"ד שני החל את דרכו בפרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי), תחילה כמתמחה ולאחר מכן פרקליט וכראש צוות אכיפה משולבת. בשנים 2016-2019 שימש כמפקח על רישום מקרקעין וכמנהל תחום מדיניות וניהול ברשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, ובמקביל מונה לתפקיד יושב ראש מועצת שמאי המקרקעין. משנת 2017 משמש עו"ד שני כחבר בוועדה המייעצת להפקעות שר אוצר לפי פקודת הקרקעות (רכישה לצרכי ציבור) ומאז שנת 2019 הוא משמש כמשנה לראש הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין וכסגן הממונה על המרשם. במסגרת תפקידו הנוכחי, עו"ד שני היה ממובילי השינויים שהתרחשו ברשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין אשר והפכו אותה ליחידה מובילה בתחום המעבר לשירותים דיגיטליים, חדשנית ומצטיינת בשירות הציבורי.

Orly Markman - Major General

אורלי מרקמן מונתה לדרגת אלוף

29 נובמבר, 2021


הוועדה לבחירת שופטים צבאיים בראשות שר הביטחון בני גנץ בחרה בתת אלוף אורלי מרקמן (בוגרת האוניברסיטה העברית) לכהן כנשיאת בית הדין הצבאי לערעורים. בכך תהיה מרקמן האישה השלישית בתולדות צה"ל בדרגת אלוף, והשנייה בפורום מטכ"ל הנוכחי לאחר שיפעת תומר ירושלמי מונתה לדרגת אלוף בספטמבר. עוד בחרה הוועדה באל"ם מאיה גולדשמידט (גם היא בוגרת העברית) לשופטת בית הדין הצבאי לערעורים. תא"ל מרקמן, מכהנת כמשנה לנשיא בית הדין הצבאי לערעורים, ובעבר מילאה שורה של תפקידים ביחידת בתי הדין הצבאיים, ביניהם נשיאת בתי דין צבאיים מחוזיים ובית הדין המיוחד.

תא"ל מרקמן בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני מאוניברסיטת תל-אביב, נשואה לגלעד ואם לארבעה. אל"ם מאיה גולדשמידט, מונתה בשנת 2009 לשופטת בבית הדין הצבאי המחוזי, ומשנת 2019 כנשיאת בית הדין הצבאי המחוזי דרום וזרוע היבשה.

Shlomi Bilewski - Freedom of Information Director

שלומי בילבסקי - ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע

28 אוקטובר, 2021


עו"ד שלומי בילבסקי מונה לראש היחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים, לאחר שנבחר בתום מכרז על התפקיד. בילבסקי משמש כסגן ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע מאז 2013 ובשלוש השנים האחרונות אף כמ"מ ראש היחידה. במסגרת תפקידו האחרון היה אמון על ניהול היחידה (במילוי מקום), על התחום המשפטי, על כתיבת נהלי חופש מידע, מתן הנחיות רוחב למשרדי הממשלה וייעוץ לממוני חופש מידע במשרדי הממשלה ויחידות הסמך ועל מערך התלונות שמגיעות ליחידה. קודם לכן שימש כיועץ משפטי בלשכה המשפטית של משרד המשפטים וכמנהל חטיבת רווחה ברשם העמותות ברשות התאגידים.

Eli Mogielvsky - CEO Of Citizens Empowerment Center

עו"ד אלי מוגילבסקי - מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח

26 אוקטובר, 2021

עו"ד אלי מוגילבסקי התמנה למנכ"ל המרכז להעצמת האזרח. המרכז, העוסק בניטור פעילות הממשלה ומעקב אחר יישום מדיניות, הודיע על הבחירה לאחר אישור המינוי על ידי הועד המנהל שלו. לעו"ד מוגילבסקי הישגים רבים במגוון תפקידים בשירות הציבורי: הטמעה של שורה ארוכה של פרויקטים טכנולוגיים מוצלחים במשרד המשפטים, כגון מיזם הזכויות הממשלתי "כל זכות", ומיזם "גיידסטאר" להנגשת מידע אודות ארגוני החברה האזרחית, הובלת מדיניות בנושא צמצום הנטל הבירוקרטי על חברות בסקטור העסקי וארגונים ללא כוונת רווח, גיבוש ויישום רפורמות חברתית מטעם שרי המשפטים בשנים האחרונות לרבות גיבוש ויישום "דו"ח פלמור" למאבק בגזענות, רפורמת איסור צריכת זנות, המדיניות ממשלתית להתמודדות עם הפוליגמיה, ויישום רפורמת חדלות פירעון ושיקום כלכלי. עו"ד מוגילבסקי כיהן כיועץ מדיניות למנכ"לי משרד המשפטים וכראש מטה של השרה לשוויון חברתי, ובתפקידים מקצועיים נוספים. לפני כן, עבד במשרד עו"ד במגזר הפרטי, וניהל פרויקטים בעמותות מהמגזר השלישי.

Contacts of the Fourth kind

מפגשים מן הסוג הרביעי

24 אוקטובר, 2021

בוגר המחזור הראשון של הפקולטה למשפטים, עו"ד דב קולני, כתב ופרסם לאחרונה - בגיל 90(!) - ספר של סיפורים קצרים: "מפגשים מן הסוג הרביעי".
בסיפורים מתוארים אירועים מוזרים, הזויים ומפתיעים, אמיתיים לחלוטין,  שהמחבר נתקל בהם במהלך שנותיו בתחומי המשפט, האקדמיה, הספרות, האומנות והדיפלומטיה. בהם גם אירוע רגיש מהתקופה בה שימש כמתרגל של פרופ' אביגדור לבונטין ז"ל בפקולטה למשפטים. הסיפורים הסוחפים מתובלים לא פעם באיזכורים מתחומי ההיסטוריה והמדעים אשר מעשירים את המסופר, ותורמים לקלישאה - 'המציאות עולה על כל דמיון'.

Yifat Tomer Yerushalmi - Second General in IDF

בוגרת העברית תמונה לפרקליטה הצבאית הראשית

14 ספטמבר, 2021


תא"ל יפעת תומר ירושלמי, יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, קודמה לתפקיד הפרקליטה הצבאית הראשית במקום אלוף שרון אפק - ותהפוך לאלופה השנייה בתולדות צה"ל. שר הביטחון בני גנץ קיבל את המלצתו של רא"ל אביב כוכבי ואישר את מינויה בעקבות התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

Anat Meyassed-Cnaan - Chief Public Defender

הסנגורית הציבורית הארצית - בוגרת העברית

14 ספטמבר, 2021

ועדת הסנגוריה הציבורית בחרה את עו"ד ענת מיסד-כנען לתפקיד הסנגורית הציבורית הארצית. מיסד-כנען, שמכהנת כיום כסנגורית הציבורית המחוזית במחוז חיפה וחברה בצוות הבכיר של הסנגוריה הציבורית, מחליפה את יואב ספיר שכיהן בתפקיד מ-2011.

במהלך עבודתה בסנגוריה, הקימה מיסד-כנען את הפורום הארצי לראיות פורנזיות בסנגוריה הציבורית, כיהנה כחברה בוועדה הציבורית למניעת הרשעות שווא ותיקונן בראשות השופט (בדימוס) פרופ' יורם דנציגר. לפני הצטרפותה לסנגוריה הציבורית היא עבדה כעורכת דין פרטית וניהלה משרד עורכי דין בחיפה.

Efrat Cohen - Bank Leumi Speaker

בוגרת העברית - ראשת אגף דוברות וקשרי רגולציה בבנק לאומי

14 ספטמבר, 2021

אפרת כהן מונתה לראש אגף דוברות וקשרי רגולציה בבנק לאומי. היא מכהנת כיום בתפקיד מנכ"לית פארמה ישראל (איגוד חברות הפארמה הרב-לאומיות בישראל). כהן תחליף בתפקיד את לירן גורדון, דוברת לאומי ב-8 השנים האחרונות.

מנכ"ל לאומי חנן פרידמן החליט שלבד מאחריות על דוברות הבנק והחברות הבנות שלו, כהן תהיה אחראית גם על תחום קשרי הרגולציה של הבנק. טרם הגעתה של כהן לפארמה ישראל, הייתה שותפה וראש מחלקת הרגולציה במשרד עורכי הדין תדמור ושות' פרופ' יובל לוי ושות'. קודם לכן, שימשה כתבת לענייני כלכלה בגלי צה"ל ובערוץ 10 ומגישה ועורכת של תוכניות אקטואליה.

Ayelet Shiloh-Tamir - CEO Of International Fellowship Fund

איילת שילה תמיר - מנכ"לית הקרן לידידות

11 אוגוסט, 2021

איילת שילה תמיר נבחרה למנכ"לית הבאה של הקרן לידידות. היא תיכנס לתפקידה ב-1 באוקטובר במקומו של ד"ר יגאל בן שלום (גם הוא בוגר האוניברסיטה העברית), חבר בוועד המנהלים של הקרן. ד"ר בן שלום מילא את התפקיד בשלושת החודשים האחרונים לאחר עזיבתה של מיכל פרנק (שאף היא בוגרת העברית), שמונתה למנכ"לית משרד התחבורה.

שילה תמיר הקימה וניהלה בשנים אחרונות את הפרויקט "קונצרט - ביחד למען ישראל", מיזם לאומי משותף למדינת ישראל, קהילות, תורמים וארגונים פרו-ישראלים. קודם לכן שימשה כמשנה למנכ"ל של מוזאון ישראל, משנה למנכ"ל של הסוכנות היהודית, מנכ"לית של פרויקט "מסע" ועוד. שילה תמיר היא עורכת דין בעלת תואר ראשון במשפטים מטעם האוניברסיטה העברית.

Tomer Moskovitz - CEO of Immigration Authority

בוגר העברית - מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה

27 יולי, 2021

שרת הפנים, איילת שקד הודיעה על החלטתה למנות את תומר מוסקוביץ למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה. המינוי בכפוף לאישור ועדת המינויים שבנציבות שירות המדינה ולהחלטת הממשלה.

תומר מוסקוביץ (58), אב לשישה, בעל תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ומכהן למעלה מחמש שנים בתפקיד מנהל רשות האכיפה והגבייה.

Uri Schwartz

אורי שוורץ ימונה לראש מחלקת התחרות ב-OECD

12 יולי, 2021

היועץ המשפטי של משרד הבריאות, עו"ד אורי שוורץ, נבחר לתפקיד ראש חטיבת התחרות ב-OECD. שוורץ, ששמו הוזכר כמועמד לרשת את מיכל הלפרין (בוגרת האוניברסיטה העברית) ברשות התחרות בישראל, יעבור לפריז באוקטובר כדי למלא את התפקיד. החטיבה מייעצת למדינות החברות בארגון בקידום התחרות הכלכלית ובמאבק בפרקטיקות אנטי-תחרותיות.

New CEO ministry of transportation - Michal Frank - HUJI Alumna

בוגרת העברית - מנכ"לית משרד התחבורה

28 יוני, 2021

שרת התחבורה מרב מיכאלי בחרה במיכל פרנק לתפקיד מנכ"לית המשרד. פרנק כיהנה עד לאחרונה כמנכ"לית הקרן לידידות ולפני כן כמנכ"לית ג'וינט-חמ"ע (חבר מדינות עצמאיות).
בעבר פרנק כיהנה כסמנכ"לית פנים, תכנון ופיתוח במשרד ראש הממשלה בתקופת ממשלת נתניהו השנייה והשלישית, תחת מנכ"ל המשרד דאז הראל לוקר. לפני כן כיהנה פרנק כראש האגף לתיאום, מעקב ובקרה במשרד ראש הממשלה, תחת המנכ"ל אייל גבאי, גם הוא בוגר האוניברסיטה העברית. היא תחליף בתפקיד את עופר מלכה, שמונה על ידי השרה לשעבר מירי רגב. המינוי דורש את אישור הממשלה.

מיכל עורכת דין בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים, שניהם בהצטיינות, מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

ברכותינו!

Ayelet Nahmias-Verbin

בוגרת העברית - דירקטורית בחברת HopOn

23 פברואר, 2021

מנכ"ל חברת התחבורה הציבורית HopOn, אמיר רוזנצביג, הודיע על מינויה של איילת נחמיאס ורבין לתפקיד דירקטורית בחברה, כאשר במקביל היא משמשת כיום כסגנית נשיא התאחדות התעשיינים, וכיו"ר חברת יו"ר תבליט פלסטיק העוסקת בטכנולוגיות השקיה ומים. כיהנה בכנסת ה-20 כח"כית מטעם מפלגת העבודה. 

איילת נחמיאס ורבין עצמה אמרה: ״אני שמחה להצטרף לצוות מעולה של משקיעים ומנהלים שהצליחו להטמיע טכנולוגיה מתקדמת בתחבורה הציבורית. הכלכלה הישראלית יכולה להיות מושפעת באופן דרמטי מעידוד השימוש בתחבורה הציבורית והופ-און מאפשרת אופטימיזציה וייכול משמעותי של השימוש בה״.