הפקולטה למשפטים

Ayelet Nahmias-Verbin

בוגרת העברית - דירקטורית בחברת HopOn

23 פברואר, 2021

מנכ"ל חברת התחבורה הציבורית HopOn, אמיר רוזנצביג, הודיע על מינויה של איילת נחמיאס ורבין לתפקיד דירקטורית בחברה, כאשר במקביל היא משמשת כיום כסגנית נשיא התאחדות התעשיינים, וכיו"ר חברת יו"ר תבליט פלסטיק העוסקת בטכנולוגיות השקיה ומים. כיהנה בכנסת ה-20 כח"כית מטעם מפלגת העבודה. 

איילת נחמיאס ורבין עצמה אמרה: ״אני שמחה להצטרף לצוות מעולה של משקיעים ומנהלים שהצליחו להטמיע טכנולוגיה מתקדמת בתחבורה הציבורית. הכלכלה הישראלית יכולה להיות מושפעת באופן דרמטי מעידוד השימוש בתחבורה הציבורית והופ-און מאפשרת אופטימיזציה וייכול משמעותי של השימוש בה״. 

Professor Ifat Biton

בוגרת העברית מונתה לנשיאת המכללה האקדמית אחווה

8 אוקטובר, 2020

פרופ' יפעת ביטון מונתה לנשיאת המכללה האקדמית אחווה. ביטון הינה פרופ' למשפטים, בעלת תואר ראשון, שני ודוקטורט במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגרת תואר שני בהצטיינות יתרה במשפטים מאוניברסיטת ייל. היא שימשה כחוקרת אורחת באוניברסיטת הרווארד, כמרצה אורחת באוניברסיטת ניו יורק וכחברת סגל-חוזרת באוניברסיטת בייג'ינג שבסין. פרופ' ביטון מילאה במהלך השנים שורה של תפקידים ציבוריים בכירים. היא כיהנה בבנק ישראל ובוועדות ציבוריות ואקדמיות, ניהלה פעילות ציבורית התנדבותית ענפה ומשפיעה שזיכתה אותה בפרסים רבים בארץ ובחו"ל, לרבות פרס חינוך ארצי ופרס נשיא המדינה על עבודת "מרכז תמורה". עשייתה המשפטית הענפה של פרופ' ביטון, הן באקדמיה הן בפרקטיקה, הפכה אותה למועמדת הצעירה ביותר לשיפוט בבית-המשפט העליון.

HUJI Law Graduates - Best in 2020

בוגרי העברית מובילים בבחינת לשכת עורכי הדין

15 ספטמבר, 2020

 

לשכת עורכי הדין פרסמה את נתוני המעבר בבחינות הלשכה האחרונות שנערכו בסוף אוגוסט. לבחינה בחודש שעבר ניגשו 2,835 מתמחים ומתמחות, מתוכם 1,867 ניגשו לראשונה. שיעור המעבר בקרב כלל הנבחנים הוא 34% בלבד.האוניברסיטה העברית מובילה את טבלת העוברים עם 78% מעבר, מיד אחריה אוניברסיטת תל אביב עם 72% מעבר. במקום השלישי אוניברסיטת חיפה כש-68% מבוגריה עברו בהצלחה את הבחינה.

Josh Peleg - CEO of BGN Technologies

מנכ"ל חדש של BGN Technologies – בוגר העברית

4 מרץ, 2020

 

ג'וש פלג מונה למנכ"ל החדש של BGN Technologies, חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון. פלג מחליף בתפקיד את נטע כהן שכיהן כמנכ"ל ב-15 השנים האחרונות.

ג'וש בעל תואר ראשון בפילוסופיה מאוניברסיטת ברקלי ותואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף למד גם במכללת INSEAD שבצרפת. פלג עבר מגוון תפקידים בקריירה המקצועית שלו: עורך דין במשרד עורכי הדין ויין מישייקר וארנסטוף, עבד במנהל סחר חוץ של משרד הכלכלה ושירת כנספח הכלכלי של ישראל במקסיקו.

Tomer Brodi and Inbar Levi

חכמה שלאחר מעשה - מחקר חדש של בוגרי העברית

4 פברואר, 2020

 

מחקר חדש של פרופ' תומר ברודי מהפקולטה למשפטים והמחלקה ליחסים-בינלאומיים באוניברסיטה העברית, ושל ד"ר ענבר לוי מבית הספר למשפטים באוניברסיטת מלבורן באוסטרליה, בוגרת הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית:

ספטמבר 2009. שתי משאיות טאליבן שהובילו דלק נתקעות על גדת נהר באזור קונדוז שבצפון אפגניסטן. המשאיות נגנבו מכוחות נאט"ו. בעקבות התקלה ברכבים החלו עשרות אזרחים סקרנים להתגודד באזור. זמן קצר לאחר מכן, מטוס קרב אמריקני הפציץ את המכליות לאחר שהגיב לקריאה של כוחות קואליציה גרמניים, שסברו שמדובר בהתקהלות של לוחמים. באותה תקיפה נהרגו על פי הערכות שונות למעלה ממאה בני-אדם, רובם אזרחים.

Law Faculty of HUJI is number one

הפקולטה למשפטים של העברית – מעלה רמה

15 ינואר, 2020

 

לפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית היו הרבה סיבות לחגוג ב-2019 – מקום 37 בעולם במדד הבינלאומי לתחום המשפטים המפורסם על ידי Times Higher Education World University Rankings, מקום 36 בעולם במדד הבינלאומי לתחום המשפטים המפורסם על ידי דירוג שנחאי של אוניברסיטת שנחאי ג׳יאטונג. הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית היא היחידה מבין המוסדות הישראליים המדורגת במאיה הראשונה, והראשונה בעולם מבין הפקולטות ששפת ההוראה שלהן אינה אנגלית.

Liron Hantz - new director of equality department

ראשת הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי של מגזר המיעוטים החדשה

14 ינואר, 2020

 

לירון הנץ מונתה לתפקיד ממלאת מקום ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי של מגזר המיעוטים במשרד לשוויון חברתי. הרשות לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים הוקמה ב- 2007 כדי לשלב את הערבים, הדרוזים והצ'רקסים בחברה ובכלכלה הישראלית. הרשות פועלת לשיפור ברווחתה הכלכלית של אוכלוסיית המיעוטים ולקידום השוויון הכלכלי. עם פיזור הכנסת בדצמבר 2018 הוקפאו הליכי האיתור מפאת הקושי לאייש את התפקיד במינוי קבע בתקופת ממשלת מעבר. מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי החליט להטיל את התפקיד על סמנכ"ל אסטרטגיה, תכנון ומדיניות לירון הנץ, באופן זמני, למשך שלושה חודשים.

בחמש השנים האחרונות הקצתה הרשות כ-15 מיליארד ₪ לטובת המגזר הערבי במסגרת תוכנית חומש. התוכנית מסתיימת בסוף השנה הנוכחית, והמטרה היא לבנות תכנית חדשה ל- 2021 שתימשך על פני חמש שנים.

Leonard Sainer Scholarship 2020/21

מלגת לאונרד סיינר לבוגרי העברית במשפטים

4 נובמבר, 2020

קרן החינוך המשפטי לאונרד סיינר בלונדון מציעה מלגה ייחודית לבוגרי העברית המאפשרת להתקבל לתכנית הלימודי LLM לשנה אחת ב-University College London (UCL) לשנת לימודים 2021/22. למתקבלים תהיה גם הזדמנות לעבוד עם Dechert LLP (משרד עורכי הדין הבינלאומי) או משרד עורכי דין מתאים אחר בלונדון. במידת האפשר תינתן ההזדמנות לעבוד עם שופט.

Lightricks raised $135 million dollars

לייטריקס גייסה 135 מיליון דולר

1 אוגוסט, 2019

חברת הסטארט-אפ הישראלית לייטריקס, שפיתחה אפליקציות לעריכה ועיצוב תמונות וסרטונים דיווחה כי גייסה 135 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר. כ-80 מיליון מהסכום שגויס יושקע בפיתוח טכנולוגיות ומוצרים נוספים, גם באמצעות רכישה אסטרטגית של חברות אחרות וגם על ידי הרחבת פעילות החברה בנוסף להתרחבות מ-250 עובדים ל-500 עובדים ב-2020. 55 מיליון דולר הנותרים יוקדשו לרכישת מניות ממחזיקי המניות הקיימים בחברה.

לייטריקס נוסדה ב-2013 על ידי זאב פרבמן (מנכ"ל), עמית גולדשטיין (סמנכ"ל כספים), ירון אינגר (סמנכ"ל טכנולוגיות), ניר פוצ׳טר (סמנכ"ל שיווק) ואיתי צידון (מנהל פיתוח עסקי). כולם בוגרי האוניברסיטה העברית והחברה ממוקמת בירושלים.

Dr. Samer Haj Yehia

יו"ר דירקטוריון בנק לאומי – בוגר העברית

1 יולי, 2019

 

דירקטוריון בנק לאומי בחר במקום דוד ברודט את ד"ר סאמר חאג' יחיא כיו"ר הדירקטוריון החדש. בכך הפך חאג' יחיא ליו"ר דירקטוריון הערבי הראשון במערכת הבנקאית. ד"ר סאמר חאג' יחיא (עו"ד, רו"ח) מכהן כדירקטור בבנק לאומי החל משנת 2014 בנוסף לחברות רבות אחרות: המרכז הרפואי הדסה, קבוצת שטראוס, המועצה להשכלה גבוהה ומיזם הפינטק BondIT והוא גם מעורב בפעילות חברתית ענפה במסגרתה הוא פעיל בארגון קו משווה ובארגון קולקטיב אימפקט.

פודקאסט של בוגרי משפטים - פרק 6

פרק חדש בפודקאסט 'צריך עיון'

10 מרץ, 2019

האם אדם חף מפשע מרצה מאסר עולם? 

בפרק שוחחנו עם ד"ר ענת הורוויץ ועו"ד קרן אבלין הרץ מהסניגוריה הציבורית על סיפורו של עובדיה שלום, אסיר העולם, שטוען לאורך כל השנים שהוא חף מפשע. דרך הסיפור שלו דברנו על הרשעות שווא בישראל. מה מביא אדם להודות בעבירה שלא בצע? עד כמה רשויות האכיפה בישראל מתבססות על "מדע זבל" בחקירות ובהגשת כתבי אישום?האם הפרקליטות משתפת פעולה בבחינת תיקים חלוטים? על אלו ועוד שוחחנו בפרק.

Hebrew University alumni are top notch at bar exams

מקום ראשון לבוגרי העברית

27 ינואר, 2019

בוגרי הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית (מדורגת מספר 28 בעולם לפי דירוג T.H.E) במקום ראשון בתוצאות בחינת לשכת עורכי הדין. 84% מהמתמחים שנגשו לבחינה עברו אותה בהצלחה וגם הציון הממוצע של בוגרי העברית היה גבוה משל בוגרי המוסדות האחרים.
ברכותינו לעורכי הדין החדשים!

Ran Efraty - Chairman of Tamar Petroleum

רן אפרתי – יו"ר תמר פטרוליום

22 ינואר, 2019

אפרתי יחליף בתפקיד יו"ר תמר פטרוליום את יוסי אבו הפורש. אפרתי, דירקטור בחברה המכהן במקביל כמנכ"ל רשת רמי לוי תקשורת - לצד תפקידו כאחראי קשרי משקיעים בחברה האם רמי לוי. בשנת 2007 הוביל אפרתי את תהליך הפיכתה של רמי לוי שיווק השקמה לחברה ציבורית, ואת ההנפקה של מניותיה לציבור.