הפקולטה לרפואה

Eliana Steinberg - Chip for hope

שבב של תקווה

2 אוגוסט, 2022


כתבה מרתקת על אליענה שטיינברג שהפכה מרוקחת לחוקרת - למדה תואר שני במסלול למצוינות בננוטכנולוגיה בבית הספר לרוקחות של האוניברסיטה העברית. מאז הלימודים התפתחו לדוקטורט, ובארבע השנים האחרונות היא פיתחה שיטה שעשויה לחולל מהפכת ענק באופן שבו מטופלים חולי סרטן: שבב שקוף, שבעזרת דגימה מזערית מגידול סרטני בוחן שורה של טיפולים אפשריים כדי לראות מי מהם הוא האפקטיבי ביותר, ובזמן שיא — התוצאות מתקבלות תוך פחות משבועיים.

למאמר המלא >>>
צילום: אלכס קולומויסקי

Forbes Israel - 50 Women of Power 2022

50 נשים משפיעות של 2022 לפי פורבס ישראל

28 יולי, 2022


המגזין פורבס ישראל בחר 50 נשים מעוררות השראה המובילות את החברה הישראלית. מתוך החמישים - שש עשרה הן בוגרות האוניברסיטה העברית. ארגון הבוגרות והבוגרים של האוניברסיטה העברית גאה בכל אחת מהן ומברך על העשייה ועל ההישגים משני העולם!

רשימת הבוגרות:

קרא עוד

פרופ' רונית סצ'י־פאינרו - ביה"ס לרוקחות
רבקה פרידמן פלדמן, הפקולטה למשפטים
ליאת בן ארי, הפקולטה למשפטים
לילי בן עמי, הפקולטה למדעי הרוח
מרים אדלסון, הפקולטה למדעי הטבע
אסנת לבציון-קורח, הפקולטה לרפואה
תמר אלרם, הפקולטה לרפואה
סמדר ברבר צדיק, הפקולטה למדעי החברה
דפנה ליאל, הפקולטה למדעי החברה
טניה כהן עוזיאלי, הפקולטה למדעי הרוח
מירב כהן, הפקולטה למדעי החברה
אורית פרקש-הכהן, הפקולטה למשפטים
אורלי מרקמן, הפקולטה למשפטים
יפעת תומר ירושלמי, הפקולטה למשפטים
תמר יסעור, הפקולטה למדעי החברה
תמר זנדברג, הפקולטה למדעי החברה

לדירוג המלא >>>

קראו פחות
HUJI Alumni Newsletter July 2022

ניוזלטר רבעוני של בוגרות ובוגרי העברית

25 יולי, 2022


הידעת? הניוזלטר הרבעוני שלנו כבר בתיבת הדואר שלך! כל כל מה שמעניין מארגון בוגרות ובוגרי האוניברסיטה העברית! החדשות, המחקרים, המיזמים, הפרסים, המשרות, האירועים וההצעות הייחודיות. לניוזלטר המלא >>>

לא קיבלת? זה הזמן לעדכן את הפרטים באתר שלנו >>>

Blood test for schizophrenia - Dr. Asael Lubotzky

פריצת דרך בתחום חקר המוח: זיהוי תמותת תאי מוח במהלך התקף פסיכוטי באמצעות בדיקת דם

19 יולי, 2022


מחקר ראשון מסוגו בחקר המוח בהובלת ד"ר עשהאל לובוצקי, בוגר האוניברסיטה העברית, רופא ילדים בכיר ביחידה לנוירולוגיה של הילד במרכז הרפואי שערי צדק, במסגרת עבודת הדוקטורט בהנחיית חוקרים מהפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, פרופ' יובל דור ופרופ' רות שמר (שניהם גם בוגרי האוניברסיטה) ובשיתוף פעולה עם פסיכיאטרים מהמרכז לבריאות הנפש "איתנים", גילה ממצא מוחי הקשור בסכיזופרניה באמצעות בדיקת דם. הגילוי עשוי לסייע בזיהוי מוקדם, באבחון, בהתערבות מוקדמת ובטיפול מתאים לסכיזופרניה.

קרא עוד

הפיתוח המרכזי של המעבדה הייחודית שבה פועלים החוקרים לובוצקי דור ושמר, הוא איפיון תאי DNA מתאימים שמתו בדם וזיהוי הרקמה ממנה הגיעו. פיתוח זה הוביל את החוקרים לזיהוי דנ"א של תאים מתים שהגיעו מהמוח ומעידים על נזק מוחי. כך למשל גילו שניתן בבדיקת דם לזהות גידול סרטני גרורתי במוח. כעת מסתמנת פריצת דרך נוספת בתחום עם ממצאי מחקר ייחודי שהובילו לאחרונה החוקרים. במסגרת המחקר, שהתפרסם בכתב העת המדעי eLife, נבדקו עשרות מטופלים, 29 מתוכם עם התקף פסיכוטי ראשון. זמן קצר לאחר שהחל ההתקף נלקחו מהם דגימות דם. דגימות הדם הושוו ל-31 דגימות מנבדקים בריאים ללא מחלה פסיכיאטרית והממצאים הקליניים נאספו ונותחו.

"כשהשווינו בין בדיקות הדם של המטופלים שסבלו מהתקף פסיכוטי ובין הדגימות של בריאים באותם הגילאים ראינו עלייה דרמטית ומובהקת סטטיסטית ברמות הדנ"א ממקור מוחי אצל המטופלים עם ההתקף לעומת אלו הבריאים. זו הפעם הראשונה שנמצא קשר בין ממצא פסיכוטי לבדיקת דם", מסביר ד"ר לובוצקי. בגופנו למעלה ממאתיים סוגי תאים שונים וכאשר תאים אלו מתים הם משחררים מקטעי דנ"א חופשי לזרם הדם. על ידי "ביופסיה נוזלית", כלומר בדיקת דם ואנליזה ייחודית אנו יכולים לגלות מידע רב על מקור התאים שמתו. מחקרים קודמים אמנם הראו כי בחולי סכיזופרניה ניתן לראות בסריקות MRI שינוי בנפח המוח, ממצא המעיד על אובדן של רקמת מוח, אך עד כה מעולם לא היה ידוע אם בזמן התקף פסיכוטי מתרחש נזק מוחי וישנה תמותה של תאי מוח. במחקר זה עלה בידנו להתחקות אחר נזק לתאי מוח המתרחש בתחילת ההתקף הפסיכוטי. לגילוי זה פוטנציאל אדיר לאיתור ולניטור מחלות מוחיות נוספות.

למאמר המלא >>>
צילום: יונתן זינדל

קראו פחות
Professor Chezy Barenholz On a CBD-Powered Revolution in Pharmaceuticals

פרופ' חזי ברנהולץ ותרופות העתיד

19 יולי, 2022


אחד ממובילי מהפכת הקאנביס בתחום התרופות הוא פרופ' חזי ברנהולץ, ראש המעבדה לחקר ממברנות וליפוזומים, במחלקה לביוכימיה במכון למדעי הרפואה, החוג העל-פקולטאי לביוטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית. בארבע השנים האחרונות, חזי וצוות החוקרים שלו עובדים יחד עם "Innocan Pharma" בניסיון לפתח פתרונות חדשים לטיפול בכאבים, תהליכים דלקתיים ואפילפסיה.

"תרופות מבוססות CBD הן בטוחות יותר ויעילות למשך זמן ארוך יותר מאשר חלופות נפוצות כמו סטרואידים. בנוסף, הן יכולות להיות מועברות למוח ולמערכת העצבים המרכזית ביעילות רבה יותר. המטרה שלנו היא ליצור תרופה שבאמצעות זריקה תת-עורית רגילה, אחת לשלושה-ארבעה שבועות, תשחרר את החומר הפעיל בצורה איטית ומבוקרת", אומר ברנהולץ.

קרא עוד

הצוות של ברנהולץ כבר ערך בהצלחה ניסוי על עכברים ואף הגיע לתוצאות מבטיחות בניסויים וטרינריים שנועדו לכלבים. באחד מהניסויים, כלב בן 14 שסבל מכאבים, דלקת מפרקים ניוונית וגידול באשכים, קיבל משכך כאבים מבוסס CBD. הכלב היה במעקב באמצעות חיישן פעילות, בדיקות דם ומעקב על ידי בעליו. שבוע לאחר שקיבל את הזריקה, הכלב הראה שיפור בניידות שלו ורמת כאב מופחתת. בדיקות דם שנעשו הראו את הימצאותו של החומר הפעיל בפלסמה של הכלב במשך 28 ימים לאחר הזריקה.

פרופסור ברנהולץ שיתף כי הצעד הבא עבור הצוות שלו הוא להגדיל משמעותית את הייצור ולעבור לניסויים קליניים נוספים ולמסחור. ברנהולץ סיים את לימודי הדוקטורט בביוכימיה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים ב-1971 כשהיה בן 30. עשר שנים לאחר מכן קיבל תואר פרופ' מן המניין, והוא חבר סגל מ-1968.

למקור >>>
צילום: דוד סלם

קראו פחות
Dr. Guy Shalev - Physicians for Human Rights CEO

ד"ר גיא שלו - מנכ"ל הארגון רופאים לזכויות אדם

19 יולי, 2022


ד"ר גיא שלו מונה למנכ"ל עמותת רופאים לזכויות אדם. שלו יחליף בתפקידו את רן גולדשטיין, המסיים קדנציה בת שמונה שנים בניהול העמותה. ד"ר שלו הוא אנתרופולוג רפואי, שעבד בארבע השנים האחרונות כעמית מחקר בתכנית עמיתי מרטין בובר באוניברסיטה העברית בירושלים. שלו מתנדב בעמותת רופאים לזכויות אדם מזה 8 שנים, בהתחלה כפקיד במרפאה הפתוחה לחסרי מעמד, בהמשך כמנהל משמרת במרפאה, כיועץ לעבודת התוכן בארגון, כחבר בוועדת האתיקה ובארבע השנים האחרונות כחבר הועד המנהל של הארגון. בשנה האחרונה כיהן כיו"ר הוועד המנהל. ד"ר שלו מחזיק בתואר שלישי מאוניברסיטת צפון קרוליינה בארצות-הברית, בתואר שני באנתרופולוגיה ובתואר ראשון באנתרופולוגיה ופסיכולוגיה - שניהם מהאוניברסיטה העברית

קרא עוד

עמותת רופאים לזכויות אדם הוקמה לפני מעל 30 שנה ומאז פועלת להגנה על הזכות לבריאות של אוכלוסיות מוחלשות החיות במדינת ישראל או בשטחים שבשליטתה, ביניהן פליטים, מבקשי מקלט ועובדים זרים, כלואים בבתי הכלא, פלסטינים ותושבי ישראל. העמותה מפעילה מרפאה פתוחה המיועדת לחסרי מעמד במשרדיה ביפו וכן מרפאה ניידת הפועלת בגדה המערבית וברצועת עזה.

פרופ' רפי ולדן, נשיא עמותת רופאים לזכויות אדם (ובוגר העברית בעצמו): "הבחירה בגיא לתפקיד הייתה טבעית, לנוכח הניסיון העשיר והמגוון שלו בפעילות אקטיביסטית וציבורית בתחום זכויות האדם בארץ ובחו"ל ולנוכח הרקע האקדמי שלו. אלה מצטרפים לתרומתו המוכחת לעמותה בשנים האחרונות כחבר ועד מנהל. אני משוכנע שכל אלה יסייעו לו להצעיד את העמותה בהצלחה אל מול האתגרים הפוליטיים בשנים הקרובות ולפעול להבטחת הזכות לבריאות של אוכלוסיות מוחלשות החיות בישראל ותחת שליטתה. בהזדמנות זו, אני מבקש להודות למנכ"ל היוצא רן גולדשטיין על שמונה שנות ניהול מוצלחות, שביססו את רופאים לזכויות אדם כארגון משפיע על סדר היום הפוליטי והציבורי בישראל ובעולם".

צילום: יחצ
מקור >>>

קראו פחות
Social Work - Educational NGO management M.A.

תואר שני בניהול מלכ"רים עם התמחות בניהול במוסדות להשכלה גבוהה

17 יולי, 2022


חדש בבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית תואר שני בניהול מוסדות ללא כוונת רווח וארגונים קהילתיים עם התמחות בניהול במוסדות להשכלה גבוהה. למערכת ההשכלה הגבוהה בישראל דרושה עתודה ניהולית שתדע להתמודד עם הגידול המשמעותי במספר התלמידים והמוסדות הפועלים בתחום, תוך התמודדות עם ריבוי טכנולוגיות המחקר וההוראה. ההתמחות כוללת:

 • מתן ידע וכלים לניהול במוסדות להשכלה גבוהה
 • תכנון, תקצוב וניהול כח אדם במוסדות להשכלה גבוהה
 • התנסות בתכנון וניהול מיזמים ארגוניים בתחום ההשכלה הגבוהה

ההתמחות מיועדת לעובדים ועובדות במוסדות להשכלה גבוהה בעלי מומחיות בניהול ברמה מנהלית מתקדמת, המעוניינים להוביל תהליכים מתקדמים ומקצועיים באקדמיה הישראלית.

לפרטים נוספים >>>

School of Dentistry - 70 years

הפקולטה לרפואת שיניים חוגגת 70 שנות מצוינות ומקימה תא בוגרים!

16 יולי, 2022


הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית בירושלים שמחה לחדש קשר ולבשר כי בשנה הבאה (תשפ"ג, 2023) תחגוג 70 שנה ליסודה יחד עם המרכז הרפואי הדסה בירושלים. במסגרת החגיגות מתוכנן ערב בוגרות ובוגרים אשר יתקיים בפקולטה בחודש ספטמבר 2023, אליו נזמין את כל הבוגרות והבוגרים שלנו. 

על מנת לחבר את כל מחזורי הלימוד בפקולטה, אנו פועלים להקמת תא בוגרים חדש לפקולטה לרפואת שיניים המשתלב בחזון האוניברסיטה העברית המשקיעה בימים אלו משאבים בהקמת תאי בוגרים פעילים. במסגרת טיוב בסיס הנתונים של בוגרי הפקולטה נשמח מאוד לעדכון פרטים במאגר ארגון בוגרי העברית בקישור זה >>> 

במידה ויש ברשותכן וברשותכם פרטי קשר של בוגרים ובוגרות של המחזור, נשמח לשיתוף הקול הקורא. נרצה לחבר אלינו חזרה את כלל בוגרות ובוגרי המחזורים של הפקולטה ולהקים קהילת בוגרים חזקה ופעילה. בכל רעיון או שאלה מוזמנים ומוזמנות לפנות אל יו"ר וועדת הבוגרים של הפקולטה, פרופ' יובל ורד, לכתובת המייל vyuval@hadassah.org.il 

Cannabis helps treat kidney disease for diabetes patients

בוגרי העברית זיהו את תהליך ההתפתחות מחלת הכליה הסוכרתית

16 יולי, 2022


שינויים בכמות וסוג המזון שאנו אוכלים עלולים להשפיע על פעילות המערכות שמעודדות אגירת מזון, חילוף חומרים וצבירת אנרגיה. עודף סוכר ושומן, למשל, יכול להגביר פעילות מערכות בגוף, ובכך לפגוע באיברים ולגרום למחלות שונות. לראשונה, מחקר חדש בהובלת פרופ' יוסי תם, ד"ר ליעד הינדן, והדוקטורנטיות מג'דולין אחמד ושרלין חמד מהמכון למדעי התרופה, בית הספר לרוקחות שבפקולטה לרפואה באוניברסיטה, מצא קשר בין פעילות שתי מערכות בגוף להתפתחות מחלת הכליה הסוכרתית, הפוגעת בכ-30% מחולי הסוכרת בעולם. 

קרא עוד

המחקר מצא שעודף סוכר מוביל להפרשה מוגברת של חומרי קנאביס אנדוגניים בתאי האבובית המקורבת בכליה, מה שמגביר את פעילות מערכת תצמיד החלבונים mTORC1. מצב כזה מגביר את כניסת הסוכרים לתוך הכליה, אשר פוגעים בתפקודה התקין. צוות המחקר טוען כי חסימה או הורדה של הקולטן הקנבינואידי או של משאבת הגלוקוז בתאי האבובית בכליה יכול למנוע באופן משמעותי את התפתחות המחלה. עם זאת, בחולים שאינם סוכרתיים הקולטן שומר על מאזן חלבונים וחומצות אמינו בתאים באמצעות בקרה הדוקה. ד"ר הינדן מדגיש כי חסימת הקולטן הקנבינואידי או משאבת הגלוקוז שנבדקו היא בעלת פוטנציאל בקרב חולי סוכרת לצורך טיפול יעיל במחלת הכליה הסוכרתית. בקרב חולים שאינם סוכרתיים, יש להיזהר משימוש בחסמים לקולטן הזה, אשר עלולים להוביל להתדרדרות בפעילות הכלייתית. נכון להיום, תרופות החוסמות את הקולטן הקנבינואידי נמצאות בשלבי פיתוח קליני בבני אדם "ובזכות המחקר הנוכחי, נוכל להתאים את הטיפול הרפואי לכל חולה, סוכרתי ולא סוכרתי, ובכך למנוע את התפתחות המחלה ואת הנזק שהיא גורמת", מסכם ד"ר הינדן.

למקור >>>

קראו פחות
ISEF 45 - Event and Scholarship

רישום למלגת אייסף לשנת תשפ"ג וחגיגות 45 שנה לקרן אייסף

16 יולי, 2022


קרן אייסף - ארגון חברתי ציוני וקרן מלגות פרטית מהוותיקות בישראל. הקרן נוסדה בשנת 1977 על ידי אדמונד י. ספרא, רעייתו לילי ספרא ונינה ווינר, ופועלת בשיתוף המוסדות האקדמיים ושותפים נוספים, במטרה לצמצם פערים חברתיים בישראל.

באירוע חגיגי לציון 45 שנות פעילות, הקרן העניקה אות כבוד לשלוש נשים מעוררות השראה. בנוסף, במהלך האירוע, ציינו את יום הולדתה ה-89 של מייסדת-שותפה באייסף, נינה ווינר, שלאחרונה התבשרה על זכייתה באות הנשיא למתנדב לשנת 2022 על פעילותה המתמשכת למען שוויון הזדמנויות לצעירי הפריפריה החברתית-גיאוגרפית בישראל. הנוכחים באירוע נהנו גם מהופעתו של הסטנדאפיסט ישראל קטורזה.

בחודש יוני 2022 נפתחה ההרשמה למלגות קרן אייסף לשנת תשפ"ג. "מלגת הקרן לחתירה למצוינות ע"ש גרשון זלקינד ז"ל"- מלגה המיועדת לסטודנטים לתואר ראשון ושני. גובה המלגה הוא עד גובה שכר הלימוד האוניברסיטאי וכולל 20 שעות התנדבות בשנה. "מלגת קרן אייסף"- מלגה עם התחייבות תלת-שנתית, עשייה חברתית בקהילה באחד הפרויקטים החברתיים בתוכנית בהיקף של 4 שעות שבועיות והשתתפות בתכנית מנהיגות שכוללת כ-15 מפגשים במהלך השנה בימי שישי. 

קרא עוד

במהלך השנים לא מעט בוגרות ובוגרי האוניברסיטה העברית זכו במלגות מטעם קרן אייסף: 

 • ד"ר יצחק ביטון, מומחה בעל שם עולמי בקרדיולוגיה והפרעות קצב, בוגר תואר ד"ר ברפואה
 • פרופ' שלהבת עטר-שוורץ, בוגרת שלושה תארים (ראשון, שני ודוקטורט) מהביה"ס לעבודה סוציאלית
 • פרופ' מאיר בוזגלו, בוגר תואר ראשון ושני במתמטיקה ודוקטורט במדעי הרוח
 • פרופ' יפעת ביטון, בוגרת שלושה תארים (ראשון, שני ודוקטורט) במשפטים
 • פרופ' אסנת עקירב, דוקטורט במדע המדינה

..ועוד רבים ורבות אחרים!

לתמונות מהאירוע >>>
להגשת מועמדות למלגה >>>
למידע כללי על הקרן >>>

קראו פחות
Prof. Raphael Mechoulam - Harvey Prize

פרס הארווי לפרופ' רפאל משולם מהאוניברסיטה העברית

22 יוני, 2022


הטכניון העניק את פרס הארווי בתחום בריאות האדם לפרופ' רפאל משולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. פרס הארווי, שנוסד בשנת 1971 על ידי ליאו הארווי (1973-1887), מוענק מדי שנה בטכניון על הישגים יוצאי דופן במדע, בטכנולוגיה ובבריאות האדם ועל תרומה משמעותית לאנושות. הוא נחשב ל"מנבא נובל" משום שיותר מרבע מהזוכים והזוכות בו זכו לימים בפרס נובל.

פרופ' רפאל משולם מבית הספר לרוקחות בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים קיבל את הפרס לשנת 2020-2019 על מחקריו פורצי הדרך לגילוי המולקולות הפעילות בצמח הקנביס, על גילוי המערכת האנדוקנבינואידית ועל חקר השלכותיה על בריאות האדם. המערכת האנדוקנבינואידית נמצאת בכל תא בגופנו ומשפיעה על היבטים רבים וחשובים בבריאות ובחולי ובהם שינה, תיאבון, כאב, דלקות, צפיפות העצם וסוכרת.

קרא עוד

פרופ' משולם הוא המדען הראשון שבודד את החומר הפסיכואקטיבי בקנביס – THC (הטטרה-הידרוקנבינול) – וקבע את מבנהו וכן את מבנה החומר העיקרי הנוסף, הקנבידיול. שני החומרים משמשים כיום בתרופות בשם סאטיבקס ואפידיולקס. מחקריו הרבים של פרופ' משולם ותגליותיו החלוציות סיפקו אופק טיפולי במגוון רחב של מחלות ומצבים פתולוגיים, ובכך שיפרו את רווחת האנושות. בין השאר הובילו מחקריו לפיתוח טיפולים חדשניים בכאב, באפילפסיה ובטרשת נפוצה.

פרופ' משולם הודה לנשיא הטכניון ולוועדה שבחרה את הזוכים בפרס הארווי ואמר כי "בסופו של דבר, הפרס הוא הוקרה לקבוצת המחקר שלי. הגילויים שלנו, הנוגעים להשפעת מולקולות קנביס על מערכת העצבים ההיקפית והמרכזית, הובילו לשורה של מחקרים ברחבי העולם, ואני מאמין שמחקרים אלה יובילו לפיתוח טיפולים במגוון רחב של מחלות."

ברכותינו!

למקור >>>
צילום: רמי שלוש, דוברות הטכניון

קראו פחות
50 Most Influential Women According to Globes Magazine for 2022

50 המשפיעות של גלובס

4 אפריל, 2022

פורסמה רשימת 50 הנשים המשפיעות לשנת 2022 לפי המגזין "גלובס". פרויקט "50 המשפיעות בישראל" מציג את הנשים הבכירות בארץ שפועלן השפיע בשנה האחרונה באופן מהותי על הציבור או על השיח הציבורי. הנשים שנכללו ברשימה הובילו רפורמות מהותיות במשק, ניהלו מוסדות בריאות גדולים במהלך הקורונה וקידמו נושאים מהותיים לחברה הישראלית. במקרים מסוימים - בעיקר ברמת המחקר והרפואה - השפעתן מגיעה אף מעבר לכך, ברמה הגלובלית.

קרא עוד

גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי לשעבר וכיום דירקטורית בשטראוס, חברה בוועדה המייעצת של הפרויקט ובוגרת האוניברסיטה העברית אמרה: "אישה משפיעה היא זו המובילה שינוי, מתווה דרך וגורמת לאנשים לראות דברים אחרת, ולשאוף להתקדם ולממש הישגים גבוהים אף משלה". 

מיכל הלפרין, גם היא בוגרת, חברה בוועדה והממונה לתחרות לשעבר הוסיפה: "מדובר בנשים שמקדישות לפחות חלק מזמנן במחשבה ובעשייה לקידומן של נשים בדרכים שונות".

השנה נכללו ברשימה 13 בוגרות של האוניברסיטה העברית. אנו מברכים כל אחת מהן וגאים להציג אותן בפניכם:

 • פרופ' מונא חורי כסאברי - סגנית נשיא האוניברסיטה העברית לאסטרטגיה ומגוון | הפקולטה לעבודה סוציאלית
 • רות רלבג - מנכ"לית שירותי בריאות כללית | הפקולטה למדעי החברה
 • פרופ' מימי אייזנשטדט, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה | הפקולטה למדעי הרוח
 • תמר יסעור, יו"ר ישראכרט | הפקולטה למדעי החברה *
 • האלופה יפעת תומר-ירושלמי, הפרקליטה הצבאית הראשית | הפקולטה למשפטים
 • שירה גרינברג, הכלכלנית הראשית במשרד האוצר | הפקולטה למדעי הטבע
 • סמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי | הפקולטה למדעי החברה
 • ד"ר אסנת לבציון-קורח, מנהלת המרכז הרפואי שמיר | הפקולטה לרפואה *
 • יפית אטיאס לוי, סמנכ"לית השיווק של קבוצת רמי לוי | בית הספר למנהל עסקים
 • פרופ' סראב אבו רביעה קווידר, סגנית נשיא אוניברסיטת בן גוריון | פוסט-דוק בלימודי מגדר בפקולטה למדעי החברה
 • פרופ' שולמית לבנברג, מייסדת שותפה של "אלף פארמס" וראשת מעבדה תאי הגזע בטכניון | הפקולטה במדעי הטבע
 • ד"ר שולה מולא, פעילה חברתית וחוקרת | הפקולטה למדעי הרוח
 • פרופ' ענבל גושן, חוקרת מוח באוניברסיטה העברית | הפקולטה לרפואה והפקולטה למדעי החברה

לרשימה המלאה >>>

 

* חברות חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית
 

קראו פחות
Forbes 30 Under 30 2022

רשימת פורבס 30 מתחת ל-30 של 2022

1 אפריל, 2022


"פורבס 30 מתחת ל-30" היא רשימה הנערכת מדי שנה על ידי מגזין "פורבס" המכירה בצעירים הבולטים בישראל אשר נבחרים מתוך מאות מתמודדות ומתמודדים המגיעים מתחומים שונים. הרשימה כוללת צעירים וצעירות שעוד לא חגגו יום הולדת 31 אך כבר הספיקו לרשום לזכותם הישגים מרשימים בתחומם, להוביל שינויים משמעותיים שהותירו חותם על העולם, והם צפויים ככל הנראה להרכיב את דור מנהיגי ומנהיגות העתיד.

השנה, ברשימה הצעירה של מגזין פורבס ישראל, צוינו 10 בוגרות ובוגרי האוניברסיטה העברית בירושלים בני 30 ומטה שמחדשים את כללי המשחק בתחומם ומעצבים את העתיד של כולנו. הבוגרים המובילים באים מתחומים שונים אך יש להם מכנה משותף – רצון ונכונות להצליח והשכלה מעולה. ארגון בוגרי העברית מברך את בוגרינו על הישג נוסף בקריירות שלהם ומאחל הצלחה רבה בהמשך הדרך!

קרא עוד

דנה באריל - ביה"ס להנדסה ומדעי המחשב
אופק קירזנר - תכנית תלפיות
אמיר נוה - תכנית תלפיות
ניר מינרבי  - תכנית תלפיות
נוי סופר לאור - הפקולטה למדעי החברה
רוני פוסטן קורן - הפקולטה לרפואה
ים עתיר - הפקולה למדעי החברה
ניצן שאולוף - הפקולטה למדעי הטבע
רז הרצברג - ביה"ס להנדסה ומדעי המחשב
יובל לוטם מיכאלי - הפקולטה למדעי הטבע

לרשימה המלאה >>>
 

קראו פחות
Pharmacy - Interdrug reactions course 2022

קורס תגובות בין-תרופתיות: מאופטלגין ועד פקסלוביד

2 מרץ, 2022


הקורס נועד להשיב על שאלות כמו: האם אופטלגין עלול לסכן חולים המטופלים בנוגדי קרישה? מדוע יש להזהר גם בטיפול תרופתי של 5 ימים בלבד? האם יש מקום לזהירות בשילוב מוצרי קנאביס עם תרופות? האם תרופות ביולוגיות יכולות להשפיע על תרופות אחרות? הקורס יבהיר מושגי יסוד כגון מעכב או סובסטרט חזקים, חלשים ובינוניים וסובסטרט רגיש – מתי ניתן להמשיך לטפל בתרופות כרגיל לעומת מצבים המחייבים שינויי מינון או המנעות מהשילוב. יושם דגש על תזמון התגובה, כולל מצבים בהם התגובה הבין-תרופתית נמשכת או אף מופיעה לאחר שהטיפול בשילוב התרופתי הסתיים. יוצגו מאגרי מידע, יתרונותיהם  ומגבלותיהם. תגובות עם תרופות הקורונה החדשות, תגובות של חומרי טבע עם תרופות אחרות ותגובות של קבוצות תרופות נבחרות, כולל קנבינואידים, אופיואידים ותרופות ביולוגיות עם תרופות אחרות, כולל נוגדי הקרישה החדשים, סטטינים, ועוד.

קרא עוד

מתכונת הקורס: 8 מפגשים בזום, החלק האחרון של כל מפגש יוקדש לדיון עם המשתתפים והשבה על שאלות.

עלות הקורס: 1600 ₪
תחילת הקורס: 15.03.2022

לכל הפרטים והרשמה:
הדס חוג'ה
02-6757125
hadashu@savion.huji.ac.il
עמוד הקורס באתר בית הספר לרוקחות

קראו פחות
Pharmacy Regulatory Course - 2022

קורס רישום ורגולציה - היבט החברה הרושמת ומשרד הבריאות

2 מרץ, 2022


הקורס מיועד לרוקחים ולבעלי מקצועות הרפואה או מקצועות אחרים רלוונטיים המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ביחס להתנהלות הרגולטורית הרלוונטית בישראל או לרוקחים החפצים לעבוד בתחום ומעוניינים לקבל מידע עדכני, רלוונטי, ומאנשי שטח.

קרא עוד

במשך הקורס תשמעו הרצאות מנקודת מבט של היצרן והחברה הרושמת בנושאים כגון: פרקטיקה של רישום, תיק הרישום, יציבות, עלונים, רישום גלובלי, רישום תרופות גנריות, סימון חומרי אריזה, רישום אמ"ר, פרסום ושיווק, קוסמטיקה ותוספי תזונה, QPPV, QP וכן הרצאות של מחלקת הרישום, המחלקה לניהול סיכונים והמכון לביקורת ותקנים של משרד הבריאות בנושאים כגון: עדכונים בנהלי רישום, רישום ביוסימילאר, רישום תרופות מתקדמות, תכשירים וטרינריים, תרופות בהריון והנקה, פרמקוויג'ילנס בראי משרד הבריאות, פרקטיקה של פרמקוויג'ילנס, PSUR, תקשורת בפרמקוויג'ילנס, הקשר בין איכות ובטיחות בראי משרד הבריאות, GDP , פשיעה פרמצבטית ועוד. 

הקורס יתקיים במתכונת היברידית:
10 מפגשים בזום
8 מפגשים פרונטליים במכון למדעי הנפט והאנרגיה, ת"א

עלות הקורס: 2750 ₪
תחילת הקורס:  22/03/22

לכל הפרטים והרשמה:
הדס חוג'ה
02-6757125
hadashu@savion.huji.ac.il
עמוד הקורס באתר בית הספר לרוקחות

קראו פחות