מכון מגיד

Psycho-therapy Treatment for Trauma Patients - Magid

התוכנית להכשרת מטפלים בטראומה בגישה פסיכו-אנליטית

24 אפריל, 2022


אנשי מקצוע מהתחומים הטיפוליים, בוגרי ובוגרות תואר שני, הצטרפו לתוכנית להכשרת מטפלים בנפגעי טראומה!

מטרת התוכנית לחדד את ההבנה ולהעמיק את הידע בנוגע לטיפול בטראומות מסוגים שונים. התוכנית מציעה מגוון קורסים תאורטיים וקליניים וכן סמינרים קליניים בקבוצות קטנות במטרה להתוות קו חשיבה דינמי-אנליטי מגוון ועדכני.

רכזת התוכנית: פרופ' עפרית שפירא-ברמן - עו״ס, פסיכואנליטיקאית מנחה, מרצה בכירה וראשת המסלול לטיפול ישיר בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. 

קרא עוד

התוכנית הינה דו-שנתית ותתקיים לאורך ארבעה סמסטרים בשנת הלימודים תשפ"ג
ימי רביעי  -  בין השעות 14:30-19:30 | רחוב קהילת סלוניקי 7, מכון מגיד ללימודי המשך, תל אביב
* ההרשמה לתוכנית מותנית בראיון קבלה ובהצגת תעודות רלוונטיות

תאריך פתיחת התוכנית: 26/10/2022

לפרטים נוספים: 

*3070
02-5422000
magid@magid.org.il
https://magid.huji.ac.il

קראו פחות
Animal Therapy - Magid

מה בין תיאוריית ההיקשרות לטיפול בעזרת בעלי חיים?

15 ספטמבר, 2021


מחקרים רבים מצביעים על כך שקשר עם בעל חיים משפיע על המצב הנפשי, הגופני והחברתי של מטופלים. בשל כך, טיפול בעזרת בעלי חיים תופס לו מקום של כבוד בין השיטות הטיפוליות הנפוצות. כשידע זה משולב בעבודה עם ילדים ומבוגרים שלא זכו לקבל ולחוות בשנות חייהם הראשונות את הקשר הנכון עם הדמויות ההוריות שטיפלו בהם, זוהי הזדמנות ייחודית בשבילם לבצע "תיקון" ולרכוש את מיומנויות ההיקשרות ההכרחיות הללו דרך הטיפול בעזרת בעלי החיים.

קרא עוד

כמה מילים על תיאורית ההיקשרות
ג'ון בולבי, פסיכיאטר ילדים ופסיכואנליטיקאי בריטי, פיתח את תאוריית ההיקשרות שעוסקת בקשר המתפתח בין הילד להורה בשנות חייו הראשונות. התקשורת בין התינוק חסר ישע ונטול הגנות לבין הדמות הטיפולית בונה את התייחסותו של הילד לעצמו ולעולם שמסביבו. הוא מתקשר איתה בבכי, ביצירת קשר עין ובהיצמדות אליה. הקירבה בין התינוק לבין הדמות המטפלת בו תלויה לא רק במערכת ההתקשרות שלו איתה, אלא גם בתגובותיה אליו ובזמינותה לסיפוק צרכיו הרגשיים. בולבי קרא לקשר רגשי זה ה"בסיס הבטוח" בשל היותו מרכיב חשוב ביותר בקשר בין אם לילד מעבר לסיפוק צרכים גופניים.  קרבתה של הדמות הטיפולית והתייחסותה המיטיבה עמו עוזרת לתינוק לגבש תחושת ביטחון, מווסתת את רמת המתח שלו, מספקת לו תמיכה ועידוד ועוזרת לו להתמודד בעת מצוקה ולחץ. איכותו של הבסיס הבטוח שנוצר בגיל כה צעיר משפיע על האדם גם בבגרותו ובא לידי ביטוי בהתנהגותו, במערכות היחסים שהוא מפתח, בדימויו העצמי וביכולתו להתמודד לאורך חייו. 
אולם, כאשר הדמות המטפלת נחווית ע"י התינוק כלא זמינה, לא קשובה ובלתי עקבית הוא מתקשה לבטוח בעולם שמסביבו ולפתח תחושת ביטחון בתוכו. לכן, גם יחשוש מהתמודדות עם מצבים חדשים ובלתי מוכרים ויתקשה ביצירת קשרים עם אנשים שאינו מכיר.
מחקרים פסיכולוגיים רבים הראו, שלאנשים בעלי תחושת ביטחון יש ראייה חיובית על טבע האדם, הם נותנים אמון בזולת, מרגישים שליטה בחייהם ובעלי יכולת הסתגלות טובה. לעומתם, האנשים שלא הצליחו לפתח דפוס היקשרות בטוח מחזיקים בתפיסות שליליות יותר ביחס לאחר שהן תוצאה של התנסויות התקשרות שליליות. הם נמנעים יותר מליצור קשר, מרגישים שונים ונוטים לפרש בצורה מועצמת את תגובות האחרים במיוחד במצבי מצוקה ולחץ.

לכתבה המלאה >>>

קראו פחות
Disability Consultants - Magid

פתרונות הנגשה לבעלי מוגבלויות

25 אוגוסט, 2021

בישראל חיים נכון להיום למעלה מ- 1.3 מיליון תושבים המוגדרים כבעלי מוגבלות וביניהם מאות אלפים המוגדרים כבעלי מוגבלות חמורה. בישראל יש מצב ייחודי בגלל אחוז גבוה של נכי מלחמות ופיגועי טרור. לאורך   השנים נאבקים ארגונים מובילים למען פתרונות הנגשה לבעלי מוגבלויות. כדי להגן על כבודם וחירותם של בעלי המוגבלויות קבע המחוקק את חוק שוויון זכויות לבעלי מוגבלויות, תשנ"ח-1998, מטרת החוק לעגן את זכותם של בעלי מוגבלויות להשתתפות שוויונית בחברה בכל תחומי החיים ולספק עבורם מענה המתאים לצרכיהם הייחודיים כך שיוכלו לחיות בכבוד ובעצמאות מרבית.

קרא עוד

לאורך השנים חלה התקדמות בתחום פתרונות ההנגשה לבעלי מוגבלויות, לרבות בתחומי הנגשת מבנים, הנגשת אתרים באינטרנט, ייצוג במקומות עבודה, הנגשת מוסדות לימוד ועוד. כיום ישנה דרישה בשוק לבעלי מקצוע מורשים בתחום הנגישות. את ההכשרה לתחום הנגישות ניתן לרכוש באמצעות לימודי נגישות באחד ממוסדות ההשכלה המתמחים בכך.

לכתבה המלאה >>>

קראו פחות
Veterinary Science Innvovation

חידושים בעולם הווטרינריה – גם לבעלי החיים מגיע ליהנות מטיפולים מתקדמים

10 אוגוסט, 2021

מקצוע הרפואה הווטרינרית עוסק באבחון, טיפול וריפוי בעלי חיים מסוגים שונים, כמו: חיות מחמד (בעיקר כלבים וחתולים, אך לעיתים גם מכרסמים, זוחלים ותוכים), חיות אקזוטיות וחיות בר, חיות משק (פרות, כבשים וחזירים) וסוסים. הרפואה הווטרינרית חיונית לשמירה על בריאות בעלי חיים ועל מניעת תפוצת מחלות על ידי מתן חיסונים ותרופות שונות.

לצד הרופאים הווטרינרים פועלים האחים והאחיות הווטרינרים, שלהם חלק חשוב ביותר בטיפול הרפואי. לימודי הסיעוד הווטרינרי מקנה ידע רפואי ומדעי הנחוץ לעבודה לצד רופאים וטרינריים וכן כלים פרקטיים ומיומנויות טיפוליות מעשיות.

קרא עוד
אח ווטרינרי הינו יד ימינו של הווטרינר, הן בפן הרפואי בעת הטיפול בבעלי החיים והן בפן האדמיניסטרטיבי בניהול המרפאה הווטרינרית.  תחום הסיעוד ברפואה הוא חשוב מאין כמוהו ובלעדיו הרפואה הווטרינרית, כמו גם הרפואה הקונבנציונלית, אינם יכולים להתקיים.  בעבודתו של האח הווטרינרי קיים גם צד אדמיניסטרטיבי בניהול וארגון המרפאה, מעקב אחר מלאי תרופות והזמנת ציוד נדרש.

תוכנית הסיעוד הווטרינרי מיועדת לאנשים איכותיים ואוהבי חיות הרואים בטיפול בבעלי חיים ייעוד ומעוניינים לרכוש מקצוע שיש בו שליחות של נתינה, אפשרויות להתפתחות מקצועית ורכישת מיומנויות ניהוליות של מרפאה וטרינרית.

רפואה וטרינרית הינה ותיקה כמו רפואת האדם, ובשנים האחרונות היא מתפתחת במהירות ומיישמת חידושים מדעיים וטכנולוגיים רבים ומשמעותיים. בעקבות כך זוכים כיום בעלי החיים לטיפולים מתקדמים וחדשניים.

בכתבה זו נסקור שלושה חידושים ברפואה הווטרינרית, בהם האחים והאחיות הווטרינריים לוקחים חלק פעיל וחשוב.

המשך קריאה >>>

קראו פחות