מכון מגיד

Animal Therapy - Magid

מה בין תיאוריית ההיקשרות לטיפול בעזרת בעלי חיים?

15 ספטמבר, 2021


מחקרים רבים מצביעים על כך שקשר עם בעל חיים משפיע על המצב הנפשי, הגופני והחברתי של מטופלים. בשל כך, טיפול בעזרת בעלי חיים תופס לו מקום של כבוד בין השיטות הטיפוליות הנפוצות. כשידע זה משולב בעבודה עם ילדים ומבוגרים שלא זכו לקבל ולחוות בשנות חייהם הראשונות את הקשר הנכון עם הדמויות ההוריות שטיפלו בהם, זוהי הזדמנות ייחודית בשבילם לבצע "תיקון" ולרכוש את מיומנויות ההיקשרות ההכרחיות הללו דרך הטיפול בעזרת בעלי החיים.

Disability Consultants - Magid

פתרונות הנגשה לבעלי מוגבלויות

25 אוגוסט, 2021

בישראל חיים נכון להיום למעלה מ- 1.3 מיליון תושבים המוגדרים כבעלי מוגבלות וביניהם מאות אלפים המוגדרים כבעלי מוגבלות חמורה. בישראל יש מצב ייחודי בגלל אחוז גבוה של נכי מלחמות ופיגועי טרור. לאורך   השנים נאבקים ארגונים מובילים למען פתרונות הנגשה לבעלי מוגבלויות. כדי להגן על כבודם וחירותם של בעלי המוגבלויות קבע המחוקק את חוק שוויון זכויות לבעלי מוגבלויות, תשנ"ח-1998, מטרת החוק לעגן את זכותם של בעלי מוגבלויות להשתתפות שוויונית בחברה בכל תחומי החיים ולספק עבורם מענה המתאים לצרכיהם הייחודיים כך שיוכלו לחיות בכבוד ובעצמאות מרבית.

Veterinary Science Innvovation

חידושים בעולם הווטרינריה – גם לבעלי החיים מגיע ליהנות מטיפולים מתקדמים

10 אוגוסט, 2021

מקצוע הרפואה הווטרינרית עוסק באבחון, טיפול וריפוי בעלי חיים מסוגים שונים, כמו: חיות מחמד (בעיקר כלבים וחתולים, אך לעיתים גם מכרסמים, זוחלים ותוכים), חיות אקזוטיות וחיות בר, חיות משק (פרות, כבשים וחזירים) וסוסים. הרפואה הווטרינרית חיונית לשמירה על בריאות בעלי חיים ועל מניעת תפוצת מחלות על ידי מתן חיסונים ותרופות שונות.

לצד הרופאים הווטרינרים פועלים האחים והאחיות הווטרינרים, שלהם חלק חשוב ביותר בטיפול הרפואי. לימודי הסיעוד הווטרינרי מקנה ידע רפואי ומדעי הנחוץ לעבודה לצד רופאים וטרינריים וכן כלים פרקטיים ומיומנויות טיפוליות מעשיות.