הפקולטה למדעי החברה

Professor Tamir Sheafer - Hebrew University Rector Elect

פרופ' תמיר שפר נבחר לרקטור העברית

23 מאי, 2022


פרופ' תמיר שפר נבחר לרקטור האוניברסיטה העברית על ידי סנאט האוניברסיטה. פרופ' שפר משמש בשש השנים האחרונות בתפקיד דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית בירושלים. פרופ' שפר בוגר תואר ראשון מאוניברסיטת ברקלי, ארה"ב ותואר שני ודוקטורט מהאוניברסיטה העברית. תחום המחקר שלו הוא תקשורת פוליטית השוואתית ודיגיטלית. בין היתר, הוא חוקר את ההשלכות הכישורים של פוליטיקאים בזירת התקשורת הפוליטית ומחוצה לה. פרופ' שפר מוביל מספר קבוצות מחקר בין-לאומיות של חוקרי תקשורת פוליטית, ובמסגרת זו הוא חוקר בשני העשורים האחרונים, כיצד משפיעים גורמים כמו מבנה המערכת הפוליטית וחוזקה של הדמוקרטיה על תהליכים פוליטיים ותקשורתיים.

G-CMO Unicorn Marketing Course - Hebrew University

קורס בניהול שיווק גלובלי

17 מאי, 2022


יש לך ניסיון בעולם השיווק והפרסום? הקורס הזה הוא כרטיס הכניסה שלך למשרות השיווק הנחשקות של הסטארטאפ ניישן! הקורס נולד מתוך רצון של אנשי השיווק המובילים בתעשייה להכשיר את הדור הבא של סמנכ"ליות וסמנכ"לי השיווק בחברות גלובליות בחזית הכלכלה הישראלית. במהלכו יינתן סט כלים פרקטיים להתנהלות בשוק הגלובלי וכישורים המאפשרים לקחת את היצירתיות והחשיבה מחוץ לקופסה, ליתרון תחרותי-שיווקי. כל משתתף ומשתתפת בקורס תיהנה משלושה מפגשי מנטורינג עם ה-CMOs של חדי הקרן הישראלים ומרשת הנטוורקינג המובילה של פורום G-CMO

Israel Prize 2022 Ceremony

פרסי ישראל לבוגרי העברית

8 מאי, 2022


טקס הענקת פרסי ישראל נערך בנוכחות נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה נפתלי בנט, שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, יו"ר הכנסת מיקי לוי, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות וראש העיר ירושלים משה ליאון. שרת החינוך אמרה בנאומה בטקס כי "היושבים כאן על הבמה, הישגיהם המפוארים הן עדות לחריצותם ולעמלם, ביטוי לנטיעת ליבם ולסקרונתם". לדבריה, "כל אחת ואחד מכם הוא מופת למצוינות יוצאת דופן ויחד את משקפים את פניה היפים והמגוונים של החברה הישראלית. הנבחרת שאתם מהווים יחד כוללת בתוך ענקי רוח מדע וטכנולוגיה, המוכיחים שאפשר לחלום ולהגשים ולהגיע למצוינות בכל התחומים". 

Directors Course at Hebrew University

קורס דירקטורים של מרכז העברית הכשרת מנהלים

25 אפריל, 2022


אנחנו גאים להזמין אתכן ואתכם להשתתף בקורס דירקטורים של האוניברסיטה העברית!

קורס הדירקטורים מהווה את תכנית הדגל של מרכז הכשרת המנהלים של האוניברסיטה העברית. הקורס מעניק את הכישורים הנדרשים בכדי לכהן בתפקידי דירקטור בחברות ציבוריות, פרטיות, ממשלתיות ובארגונים גדולים. כיום, כמעט לכל חברה יש דירקטוריון המתווה את מדיניות החברה, קובע את תכניות הפעולה, העקרונות וסדרי העדיפויות. בוגרות ובוגרי הקורס יצטרפו למאגר ומועדון הדירקטורים היוקרתי של בית הספר למנהל עסקים המונה בכירים בכלכלה הישראלית ומהווה פלטפורמה ליצירת קשרים ומינוף הקריירה.

Dina Ben Tal Ganancia - El-Al CEO

דינה בן טל-גננסיה - מנכ"לית אל על

7 אפריל, 2022


דינה בן טל-גננסיה
, סמנכ"לית מסחר וקשרים תעופתיים באל על, מונתה למנכ"לית החדשה של החברה ותהיה האישה הראשונה שתכהן בתפקיד.

בן טל-גננסיה בעלת תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. באפריל 2021 היא מונתה לסמנכ"לית המסחר והקשרים התעופתיים באל על. קודם לכן, בין השנים 2014-2021, שימשה כראש אגף ניהול הכנסה - שהוא לב הפעילות של חטיבת המסחר והקשרים התעופתיים של חברות התעופה, שאחראי למיקסום ההכנסה ממכירת כרטיסים. בן טל גננסיה היתה פעילה גם ברכש מטוסים וייעצה לאל על כיועצת בחברת טאסק.

Nili Shalev - Head of Israel Export Institute

נילי שלו מונתה למנכ"לית מכון היצוא

6 אפריל, 2022


נילי שלו מילאה בשלושת העשורים האחרונים שורה של תפקידים בשירות הציבורי ובתעשייה. היא שימשה, בין השאר, בתפקיד הציר הכלכלי של ישראל בצפון אמריקה, נספחת מסחרית באוסטרליה ובניו זילנד מטעם משרד הכלכלה והתעשייה, וניהלה את קרן הזנק בלשכת המדען הראשי. בתפקידה הנוכחי ברשות החדשנות היא מנהלת את פעילותה הבין-לאומית ואת מנהלת המו"פ שלה מול האיחוד האירופי. במהלך השנה האחרונה היא הובילה את המשא ומתן לקראת הצטרפות ישראל לתוכנית המו"פ האירופית "הורייזן אירופה". שלו בוגרת תואר ראשון ביחסים בין-לאומיים ותואר שני במנהל עסקים, תקשורת ועיתונאות עם התמחות בשיווק, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

50 Most Influential Women According to Globes Magazine for 2022

50 המשפיעות של גלובס

4 אפריל, 2022

פורסמה רשימת 50 הנשים המשפיעות לשנת 2022 לפי המגזין "גלובס". פרויקט "50 המשפיעות בישראל" מציג את הנשים הבכירות בארץ שפועלן השפיע בשנה האחרונה באופן מהותי על הציבור או על השיח הציבורי. הנשים שנכללו ברשימה הובילו רפורמות מהותיות במשק, ניהלו מוסדות בריאות גדולים במהלך הקורונה וקידמו נושאים מהותיים לחברה הישראלית. במקרים מסוימים - בעיקר ברמת המחקר והרפואה - השפעתן מגיעה אף מעבר לכך, ברמה הגלובלית.

Forbes 30 Under 30 2022

רשימת פורבס 30 מתחת ל-30 של 2022

1 אפריל, 2022


"פורבס 30 מתחת ל-30" היא רשימה הנערכת מדי שנה על ידי מגזין "פורבס" המכירה בצעירים הבולטים בישראל אשר נבחרים מתוך מאות מתמודדות ומתמודדים המגיעים מתחומים שונים. הרשימה כוללת צעירים וצעירות שעוד לא חגגו יום הולדת 31 אך כבר הספיקו לרשום לזכותם הישגים מרשימים בתחומם, להוביל שינויים משמעותיים שהותירו חותם על העולם, והם צפויים ככל הנראה להרכיב את דור מנהיגי ומנהיגות העתיד.

השנה, ברשימה הצעירה של מגזין פורבס ישראל, צוינו 10 בוגרות ובוגרי האוניברסיטה העברית בירושלים בני 30 ומטה שמחדשים את כללי המשחק בתחומם ומעצבים את העתיד של כולנו. הבוגרים המובילים באים מתחומים שונים אך יש להם מכנה משותף – רצון ונכונות להצליח והשכלה מעולה. ארגון בוגרי העברית מברך את בוגרינו על הישג נוסף בקריירות שלהם ומאחל הצלחה רבה בהמשך הדרך!

Ministry of Culture and Sport - 2021 Literature Prize

פרסי היצירה לסופרים עבריים ע"ש לוי אשכול

14 פברואר, 2022


כמדי שנה מעניק משרד התרבות והספורט את פרסי היצירה לסופרים ומשוררים הכותבים בשפה העברית, כאות הוקרה על פועלם בתחומי הספרות השונים: שירה, סיפורת, מחזה, מסה, ביקורת ועריכה ספרותית. מטרת הפרס, היא הבעה הוקרה והערכה לספרות העברית ועודד מצוינות בכתיבה הספרותית העברית. ועדת השיפוט של פרסי היצירה לסופרים עבריים ע"ש לוי אשכול החליטה להעניק את הפרס ל-14 זוכות וזוכים, ולזוכה אחד בקטגוריה החדשה ליוצרים שורדי שואה. הפרס בשווי כולל של 600,000 ₪ יתחלק באופן שווה בין הזוכים ולכל אחת ואחד יוענק פרס בסך 40,000 ₪.

השנה 6 בוגרות ובוגרי האוניברסיטה העברית זכו בפרס היוקרתי ונימוקי ועדת השיפוט:

Noah Barak Weshler - IDI

בוגרת העברית מונתה לתפקיד דוברת ומנהלת יח"צ של המכון הישראלי לדמוקרטיה

8 פברואר, 2022


נועה ברק-וושלר
נבחרה לכהן כמנהלת מערך התקשורת והשיווק של המכון הישראלי לדמוקרטיה, ותהיה אחראית על ניהול הדוברות ויחסי הציבור לרבות הקמפיינים הציבורים, נכסים דיגיטליים, מיתוג המכון ועוד. 

בשלוש השנים האחרונות ניהלה נועה ברק-וושלר את מערך הדוברות, ההסברה ויחסי הציבור של משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה וסוכנות החלל הישראלית, שם בנתה והוציאה לפועל את התכנית האסטרטגיה השיווקית והתקשורתית של המשרד. הייתה אחראית על בניית קמפיינים במדיה המסורתית ובמדיה הדיגיטלית, יזמה כתבות ופרסומים על המשרד וסוכנות החלל הישראלית, הפיקה כנסים ואירועים בין-לאומיים, וניהלה את צוות הדוברות.

One Eight Project by HUJI Alumni

יוזמה חשובה של בוגרי ובוגרות העברית

3 פברואר, 2022


ההיי־טק הישראלי נהנה מפריחה חסרת תקדים: רק בשנה האחרונה סטארט־אפים גייסו יותר מ-25 מיליארד דולר והונפקו יותר מ-20 חברות ישראליות בוול סטריט. מי שנהנה מכך היו בעלי המניות של החברות, ובהם מייסדים ועובדים שמכרו מניות בהיקף של מיליארדי דולרים. עובדה זו עוררה שיח ציבורי בנוגע להשפעה על הכלכלה הישראלית בכלל, ועל הפערים החברתיים־כלכליים הגדלים בפרט.

מתוך השיח הזה צמחה יוזמה חדשה בשם "אחד.שמונה", שנועדה לגרום להיי־טקיסטים לתרום לקהילה באמצעות הקצאת 1.8% מהמניות או האופציות שברשותם, לטובת השקעה בעמותות שונות שייבחרו על ידי חברי המיזם. את המיזם מובילים בוגרים בכירים בקהילת ההיי־טק הישראלית, ובהם יניב ריבלין, עומר זרחיה, סתו ארז, אביטל שטרנגולד, מאיה עזריה ואמילי ברג. משקיעים בכירים בתעשייה נרתמו אף הם לפרויקט והתחייבו לסייע ולתרום לו.

Globes 40 Under 40 - 2022

נבחרת המנהיגות המבטיחה של גלובס 2022

31 ינואר, 2022


פורסמו תוצאות פרויקט המנהיגות הצעירה של גלובס - רשימת 40 צעירים מבטיחים עד 40. הגשת המועמדות לפרויקט המנהיגות הצעירה של גלובס הייתה פתוחה לכולן ולכולם. גלובס חרת על דגלו ערכים של ייצוג הולם לכל הקולות והגוונים בחברה. הרשימה כוללת את הגברים והנשים מכל קצוות החברה הישראלית אשר מובילים שינוי בימים מורכבים אלו, את המנהיגות והמנהיגים ששמו עצמם בחזית ההתמודדות העסקית, החברתית, הסביבתית, החינוכית, המדעית והרפואית, את היזמות והיזמים ששינו כיוון ואת אנשי הניהול, החברה, הרגולציה והכלכלה שחושבים ופועלים מחוץ לקופסה. 

השנה נכללו ברשימה 12 בוגרות ובוגרים של האוניברסיטה העברית מתוך יותר מ-2,000 מועמדים ומועמדות. בואו להכיר:

Tair Ifergan - Ministry of Economy

תאיר איפרגן מונתה לראשת זרוע העבודה במשרד הכלכלה

25 ינואר, 2022


לאחר כשמונה חודשים כממלאת מקום, מונתה תאיר איפרגן לראשת זרוע העבודה במשרד הכלכלה. לתפקיד ממלאת המקום מונתה איפרגן כבר במאי 2021, לאחר פרישתו של מוטי אלישע מן התפקיד. מכיוון שמונתה בזמן כהונתה של ממשלת מעבר, נמנע מינויה הקבוע. לאחר מעבר זרוע העבודה ממשרד הרווחה למשרד הכלכלה, וכניסתה של אורנה ברביבאי לתפקיד שרת הכלכלה, נדרש הליך מינוי סופי שהגיע בסופו של דבר. איפרגן נחשבת מנהלת מוערכת בשירות המדינה. בשנים האחרונות עמדה בראש מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית – והובילה רפורמה משמעותית בתחום החינוך המקצועי הטכנולוגי. לפני כן שימשה בתפקידים שונים בשירות המדינה. היא בוגרת תואר שני במדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים מטעם האוניברסיטה העברית ובוגרת תוכנית מעוז.

Sivan Raz - VP, Head of Strategy, Innovation and Communication at Sisram Medical Ltd.

סיון רז - סמנכ"לית אסטרטגיה ותקשורת בחברה באלמה לייזרס

25 ינואר, 2022


דירקטוריון אלמה לייזרס מינה את סיון רז לתפקיד סמנכ"לית אסטרטגיה ותקשורת בחברה הישראלית הראשונה שהונפקה בבורסת הונג קונג. לסיון רז רקע מקצועי וניסיון מגוון שצברה במהלך 20 שנות פעילות אינטנסיבית בתכנון אסטרטגי, בניהול מוצר, בטרנספורמציה דיגיטלית, בשיווק בין-לאומי ובמיתוג של חברות תקשורת והיי-טק מובילות בישראל. סיון בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים, תקשורת ועיתונאות ותואר שני בהצטיינות במנהל עסקים עם התמחות בשיווק, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בארבע וחצי השנים האחרונות כיהנה כראש מנהל אסטרטגיה, דיגיטל ותקשורת בסיסראם מדיקל, קודם לכן שימשה במגוון תפקידים בכירים בחברות בזק בינלאומי, סלקום, קומברס ובחברת מודו.

Avi Israel - Ermetic CFO

אבי ישראל מונה לתפקיד סמנכ"ל הכספים של ארמטיק

6 ינואר, 2022


חברת ארמטיק (Ermetic), חברת אבטחת סייבר בתשתיות ענן, הודיעה על מינויו של אבי ישראל לתפקיד סמנכ"ל כספים. החברה סגרה לאחרונה סבב גיוס B של כ-70 מיליון דולר וגייסה 100 מיליון דולר עד כה. לישראל ניסיון של למעלה מחמש עשרה שנים בניהול פיננסי ותפעולי ובמערכות מידע. בעבר שימש כסמנכ"ל הכספים ומערכות מידע של SimilarWeb והוביל את ההנפקה של החברה שבמסגרתה גייסה מיליארד דולר והפכה לחד קרן. אבי ישראל בעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה למנהל והינו רואה חשבון מוסמך.