חדשות בוגרי העברית

Arik Frishman - Paybox CEO

בוגר העברית – מנכ"ל פייבוקס

6 יוני, 2021

בנק דיסקונט ושופרסל הודיעו על מינויו של אריק פרישמן לתפקיד מנכ"ל פייבוקס, החברה שתהיה אחראית על מימוש שיתוף הפעולה האסטרטגי של דיסקונט ושופרסל, עליו הכריזו הצדדים בחודש ינואר השנה. החברה החדשה תפתח ארנק דיגיטלי, מבוסס על פלטפורמת פייבוקס, שיציע, בנוסף לשירותי תשלום מתקדמים, גם "סופרמרקט פיננסי" ראשון מסוגו, בו יוצעו מוצרים ושירותים של מגוון ספקים וחברות פינטק. הקמת החברה מתאפשרת לאחר שדיסקונט קיבל השבוע את אישור בנק ישראל להקמתה ולמימוש המיזם, בהמשך לקבלת אישור רשות התחרות.

Summer Camp for Kids of HUJI Alumni

מחנה ספורט קיץ 2021 - הנחה לבוגרי העברית

2 יוני, 2021

חברי ארגון בוגרי האוניברסיטה, מרכז הספורט הגדול והאיכותי בישראל בגבעת רם, מזמין את ילדכם להצטרף למחנה קיץ חוויתי עם התמחויות במגוון של ענפי ספורט!

מחזור א' 25.7-5.8 | מחזור ב' 8.8-19.8 | גן חובה-כיתה ה׳ | במסלולים לבחירתכם:

  • מחנה שחייה לימוד שחיה ושיפור הסגנון בהנחיית צוות מדריכי ״נולד לשחות״
  • מחנה כדורגל לבנים ולבנות בהדרכת צוות מאמני הפועל קטמון ירושלים
  • מחנה ספורט כדורעף, טניס, כדורסל, שחייה, קשתות אולימפית, ועוד...
  • מחנה מחול ואומנויות היפ-הופ, ברייקדאנס, התעמלות קרקע, דראמס אלייב, ועוד...
  • בנוסף פעילות חוויתית במסלול נינג'ה אתגרי
Smart Pilat Workshop

סדנת העצמה כלכלית ובניית חוסן כלכלי משפחתי

30 מאי, 2021

 סדנת העצמה כלכלית ובניית חוסן כלכלי משפחתי,  לבוגרי העברית ובנות או בני זוגם - ללא עלות/
סדנה חווייתית ומעשית בשיתוף סמארט - המרכז הפיננסי מבית פילת, עיריית ירושלים וארגון בוגרי האוניברסיטה העברית.

מה מיוחד בסדנה?
הסדנה בנויה בשיטת סמארט שנבדקה ע"י מכון דו-עת, שמצא שהשיטה מצליחה במעל 90% מהמשפחות ומביאה  לחסכון של מעל 60,000 ₪ בשנה.  
תהליך הייחודי המביא לתוצאות מדהימות ב-90 יום לכל אדם או משפחה ללא תלות בגיל או בהכנסות.

Scopus Magazine 2020/2021

מגזין "סקופוס" 2020/2021

2 מאי, 2021

אימפקט חברתי הוא ערך ליבה של האוניברסיטה העברית. למרות שהאוניברסיטה היא, בראש ובראשונה, מוסד אקדמי, מה שהכי חשוב – ההשפעה שלה על האנשים, הקהילות ועל הסביבה. בגיליון זה של מגזין "סקופוס" מופיעים סטודנטים, סגל ובוגרים מהאוניברסיטה העברית המשפיעים על העולם סביבם.

נפתח בשולחן עגול עם ארבעה בוגרי האוניברסיטה העברית החלוצים בתחום כלכלת אימפקט בישראל. הם שופכים אור על הדרכים שבהן השקעות ורווח יכולות להיות שם נרדף לאימפקט חברתי חיובי. נסקור את מאמצי האוניברסיטה העברית במלחמה נגד נגיף הקורונה ותרומתה המשמעותית למאבק.

New Directors Center at HUJI

מרכז העברית הכשרת מנהלים - למנהלים פורצי דרך

24 מאי, 2021

העברית הכשרת מנהלים המרכז להכשרת, קידום ופיתוח של מנהלים מענפים שונים במשק הישראלי באוניברסיטה העברית. המרכז יעסוק בהכשרות ופיתוח מקצועי במגוון תחומים ניהוליים: בהכשרת דירקטורים, הכשרת מקצועות ניהול ההייטק, הכשרת ופיתוח מנהלים בעולמות הפיננסיים, העסקיים, המשפטיים, הטכנולוגיים ועוד.

רכישת כישורים חדשים, ידע ופיתוח אישי הינם תהליכים שנמשכים לאורך כל הקריירה ומהווים כלי לפיתוח מקצועי ולא נעצרים בסיום התואר. תכניות ההכשרה למנהלים במרכז מותאמות למנהלים המעוניינים לקבל כלים פרקטיים וחדשנים התורמים לחשיבה יצירתית במטרה להזניק את הקריירה האישית והניהולית שלהם ולהישאר מעודכנים בעולמות התוכן הדינמיים שיוצרת סביבת העבודה המשתנה. הקורסים במרכז יועברו על ידי מרצים בכירים מבית הספר למנהל עסקים המכהנים בעמדות מפתח בדירקטוריונים המובילים בארץ, והן על ידי המנכ"לים המובילים במשק ויושבי ראש הדירקטוריונים הבכירים בישראל.

Professor Mona Khoury-Kassabri

בוגרת העברית מונתה לסגנית נשיא האוניברסיטה

3 מאי, 2021


פרופ' מונא חורי-כסאברי נבחרה לכהן בתפקיד סגנית נשיא האוניברסיטה העברית, ותהיה אחראית על נושאי אסטרטגיה והמגוון האנושי. במסגרת תפקידה החדש, פרופ' חורי-כסאברי תקדם פרויקטים דוגמת התאמת ההוראה לתקופה שלאחר מגפת הקורונה, העלאת ההשפעה החברתית, כלכלית וסביבתית של האוניברסיטה והגברת הממשק בין ששת הקמפוסים של האוניברסיטה ברחבי הארץ. בנוסף, פרופ' חורי-כסאברי תהא אחראית על שילוב מגוון אוכלוסיות בסגל האקדמי של האוניברסיטה ובקרב הסטודנטים, עם התמקדות בקידום אוכלוסיות שאינן מיוצגות דיין באקדמיה, כמו החברה החרדית, החברה הערבית, ישראלים יוצאי אתיופיה, דור ראשון להשכלה, אנשים עם מוגבלות, ועוד.  זוהי הפעם הראשונה בתולדות האוניברסיטה שממונה לתפקיד הבכיר של סגנית נשיא אשת סגל מהחברה הערבית, ופעם ראשונה בישראל שישנו מינוי בכיר שמיקודו הוא מגוון באקדמיה.

Yakir Machluf - Vice President Of Business Development, Mobility Lead at OurCrowd

בוגר העברית מונה לתפקיד סמנכ"ל פיתוח עסקי של OurCrowd

23 מאי, 2021


OurCrowd, פלטפורמת ההשקעות העולמית והמשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון, הודיעה על מינוי של יקיר מכלוף לסמנכ"ל פיתוח עסקי ( Vice President of Business Development). מכלוף יוביל את הפיתוח העסקי של פורטפוליו החברות של OurCrowd בתחום המוביליטי, ויהיה אחראי על פיתוח רשת הקשרים של OurCrowd עם חברות רב-לאומיות.

יקיר מכלוף מסר: "OurCrowd, המושקעת כיום במעל 250 סטארטאפים, מנצלת את הפלטפורמה הייחודית שלה להנגשת האקו-סיסטם גם לחברות רב-לאומיות אשר התקשו עד היום לייצר שת"פים משמעותיים בישראל. החזון של OurCrowd הוא להיות כר הנחיתה של חברות רב-לאומיות קטנות כגדולות, השואפות לעבוד עם סטארטאפים ישראלים ואף להשקיע בהם".

Professor Marcelo Shternberg

פרס ממשלת סין לבוגר העברית

23 מאי, 2021


ממשלת סין החליטה להעניק את הפרס האקדמי היוקרתי ביותר במדינה (Changjiang) לשני חוקרים מהפקולטה למדעי החיים ע"ש ג'ורג' וייז באוניברסיטת תל אביב: פרופ' מרסלו שטרנברג, ראש המעבדה לאקולוגיה של צמחים, מביה''ס למדעי הצמח ואבטחת מזון ופרופ' אהוד גזית, ראש מרכז בלווטניק לפיתוח תרופות, בביה''ס לביולוגיה מולקולרית של התא ולביוטכנולוגיה.

פרופ' שטרנברג בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת קורדובה, ארגנטינה ועשה את הדוקטורט באוניברסיטה העברית.

ISEF Scholarships

מלגת אייסף לפיתוח מנהיגות

23 מאי, 2021


קרן אייסף
נוסדה ב-1977 על ידי אדמונד ספרא ז"ל, רעייתו לילי ספרא ונינה ווינר. למעלה מארבעה עשורים, אייסף הינה הקבוצה הפילנתרופית המובילה בפיתוח מנהיגות אקדמית ומתן מלגות לסטודנטים מבטיחים ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית ומהפריפריה של ישראל. אייסף דוגלת במיצוי הפוטנציאל האישי ובמצוינות אקדמית וחברתית. אנו רואים בשוויון הזדמנויות והנגשת האקדמיה את הדרך העיקרית ליציאה ממעגל העוני ופתיחת דלת להמשך תארים מתקדמים והשתלבות איכותית בשוק העבודה בישראל.

Smart Cities and Urban Informatics - MA

ערים חכמות ואינפורמטיקה אורבנית

12 מאי, 2021

הערים כיום מאותגרות יותר ויותר לפתח את הסביבה העירונית בדרכים המאמצות טכנולוגיה, אך גם משמרות ומשפרות את איכות החיים העירונית. האתגר תרם רבות לקידום הרעיון של "ערים חכמות" היכולות להתמודד עם האתגרים של העיר ההולכת וגדלה. ישראל, כמדינה עם אוכלוסייה מאוד עירונית, נמצאת בחזית המחקר והפיתוח של טכנולוגיות אלה, לרבות כלי רכב אוטונומיים, שירותים מבוססי מיקום, ניווט סלולרי ומערכות מעקב שניתן להשתמש בהן לשיפור איכות החיים העירונית. ההכרה בצורך בטכנולוגיות אלה גברה בבואתה מגפת הקורונה. זה אילץ לבחון מחדש רבות מהנחות היסוד העיקריות של הצמיחה ותפקודה של העיר: צפיפות עירונית, שימוש אופטימלי בקרקעות, הפרדה בין מרחב מגורים ומרחב עבודה, צורות חדשות של ניידות עירונית ועתיד מערכות התחבורה.

Atlas of Cells in Stony Coral Reefs

מפה גנטית של תאי האלמוגים

5 מאי, 2021

חוקרים מאוניברסיטת חיפה, המרכז לוויסות גנומי (ברצלונה) וממכון ויצמן הצליחו לרצף, לראשונה, את התוכנית הגנטית של כל סוגי התאים באלמוגים אבניים. המחקר המשותף פורסם בכתב העת היוקרתי Cell.

מחקר זה היה שיתוף פעולה של ד"ר טלי מס (בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים) מבית הספר למדעי הים ע"ש לאון ה. צ'רני באוניברסיטת חיפה, יחד עם ד"ר ארנאו סבע-פדרוס מהמרכז לוויסות גנומי בברצלונה פרופ' עמוס תנאי ממכון ויצמן.

Isaac R. Melamed M.D.

הוקרה לבוגר העברית - מומחה אימונולוגיה

4 מאי, 2021

ד"ר איזיק ר. מלמד, קיבל הוקרה מארגון Continental Who's Who כאימונולוג מוביל על הישגיו הרבים. ארגון Continental Who's Who הוא ארגון חברות בלעדית, המעצים מנהלים, אנשי מקצוע ויזמים ברחבי העולם.

ד"ר מלמד הוא מומחה מוביל בתחום האימונולוגיה. הוא בילה למעלה מעשרים שנה בחקר מחלות הקשורות למערכת החיסונית. סיים לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1978. את התמחותו הראשונה עשה בבית החולים לילדים בטורונטו, קנדה והתמחות נוספת במרכז היהודי הלאומי לאימונולוגיה ורפואה נשימתית.

Forbes 30 Under 30 2021

בוגרות ובוגרי העברית ברשימת 30 מתחת ל-30, הצעירים המבטיחים של "פורבס" לשנת 2021

27 אפריל, 2021

זו השנה שלישית ברציפות בה מפרסם כתב העת "פורבס" את רשימת הכוכבים הצעירים מתחת לגיל 30 המהווים מקור לגאווה לאומית. 60 הצעירים המוכשרים במחזור 2021 (30 מהעולם הטכנולוגי מדעי ו־30 משאר תחומי החיים) הקימו חברות אשר שגשגו למרות המגיפה, סייעו במלחמה נגד הקורונה, יצרו שירותים חדשים באמצעות AI והביאו כבוד רב לישראל. 

Got BioMilk?

יש BioMilk?

20 אפריל, 2021

חברת הסטארט-אפ BioMilk הוקמה בשנת 2018 על ידי ד"ר נורית ארגוב-ארגמן וד"ר מגי לוי, שתיהן בוגרות האוניברסיטה העברית בירושלים. BioMilk מפתחת חלב מתורבת מתאי חלב. החברה שואפת לייצר חלב המקביל בהרכבו לזה של חלב פרה מסחרי, נטול תוספים סינתטיים או צמחיים, ובעל כמויות הורמונים ואנטיביוטיקה נמוכות יותר מזה של המוצר המסורתי. ביו-מילק נמצאת גם בתהליך ייצור חלב מתורבת זהה לחלב אם, הכולל ייצור של פחמימות מורכבות הנמצאות בחלב האדם התומכות בהתפתחות מערכת החיסון.

Obesity Research

מחקר בהובלת בוגרת העברית יסייע לפתח תרופות נגד השמנת יתר

19 אפריל, 2021

הקולטן MC4 הוא חלבון קטן המתבטא בתאי עצב באזור המוח הקרוי היפותלמוס, כחלק ממקבץ תאים (שיחדיו מכונים הגרעין הפאראוונטריקולרי) המחשבים את מאזן האנרגיה בגוף באמצעות חישה ועיבוד של אותות מטבוליים שונים. כאשר 4MC נמצא במצב פעיל – וזהו מצבו הטבעי – הוא משגר פקודות הגורמות לנו להרגיש שבעים. כלומר, מבחינתו של המוח ברירת המחדל של גוף האדם היא שובע. כאשר רמות האנרגיה שלנו יורדות, מקבץ התאים בהיפותלמוס מפריש הורמון המכבה את קולטן ה-4MC ומייצר אצלנו תחושת רעב. אחרי הארוחה, מופרש הורמון אחר הנקשר לאותו אתר קישור על פני הקולטן, מסלק ממנו את הורמון הרעב ומחזיר את הקולטן למצבו הפעיל, דהיינו לתחושת השובע. מוטציות המשביתות את 4MC גורמות לאנשים להרגיש רעב תמידי.